alleyikona
Alley, czyli jak zmieścić biuro w malym pokoju/fot.ersaofsweden.blogspot.com
JJ
16/06/2011

Biurko Alley

Kto powiedział, że biurko musi być nudne? Projekt młodej szwedzkiej designerki to nowa interpretacja klasycznego sekretarzyka, która wprowadza w jego formę nieco szaleństwa.

Alley to małe biurko i sekretarzyk  w jednym służące do uporządkowania papierów w formacie A4, folderów, książek i innych niewielkich przedmiotów. W ciągu dnia może służyć jako miejsce do pisania i przechowywania.  Wystarczy jeden ruch, aby zasłonić mini-biuro. Zamykana powierzchnia biurka pomalowana jest na taki sam kolor jak jego front, więc po złożeniu części do pisania, sekretarzyk nie rzuca się w oczy.
Alley to dzieło szwedzkiej designerki Isabel Ersa Hallerstedt, która zaprojektowała je w czasie studiów na Linneaus University.
– Chciałam wziąć na warsztat stary sekretarzyk i nadać mu  nową, świeżą, lekką formę ale zachować przy tym jego klasyczną funkcję – małego biurka z miejscem na przechowywanie – pisze na swoim blogu projektantka.
W 2011 r. mebel był pokazywany na wystawie Stockholm Furniture Fair, gdzie zdobył uznanie publiczności, pisano o nim również na wielu blogach o designie.

alleyikona
alleyikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.