goloob6
magda
08/02/2019

Ciepły i praktyczny dekor w nieoczekiwanej roli

To nie jest talerz ani misa. To nie jest rzeźba, choć ma w sobie coś ze sztuki użytkowej. To wyjątkowa seria gniazdek ozdobnych, inspirowanych ukraińską sztuką ludową. Niezależnie, czy się podobają – pomysł jest naprawdę świeży!

Być może niektóre nasze Czytelniczki, zwłaszcza z wschodnich części kraju, pamiętają z rodzinnych domów wyjątkowo zdobne talerze, które stawiało się prawie pionowo na półkach lub nawet wieszało na ścianach, by zdobiły wnętrze. Stanowiące prawie dekoracyjną plakietę naczynia zwykle był obficie zdobione. Ten jeden talerz nie był używany, był ponad innymi naczyniami.

Wersje tej ozdoby istnieją w różnych krajach, jednak właśnie na wschodzie, w kijowskiej pracowni Goloob Bureau powstała wyjątkowa interpretacja na nowe czasy. Znów można mieć porcelanową ozdobę na ścianie, jednak w zaskakującej roli.

To dekoracyjne gniazdko elektryczne, czyli wyjątkowe połączenie praktycznego, neutralnego przyrządu z wzornictwem artystycznym. Ceramiczny krążek od studia założonego przez Irynę Aharkową ma być samodzielną ozdobą w miejscu, które zwykle próbujemy zakryć meblami.

Teraz gniazdka elektrycznego nie tylko nie trzeba ukrywać, można się nim pochwalić. Dostępne są na razie dwie serie produktów – z wzorami minimalistycznymi oraz tradycyjnym ukraińskim dekorem. Nie każdej z nas musi to przypadać do gustu, a jednak za odważny i niekonwencjonalny pomysł zdecydowanie należy się uznanie!

Zdjęcia: Goloob Bureau

goloob6
goloob6

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 08/02/2019 17:25

    CytujSkomentuj

    O zesz!!! Ale ktoś miał pomysł! Mega. Szalenie mi się to spodobało. Ciekawe jak z cenami. Chętnie bym przygarnęła takie cacuszko kolorowe.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.