prosteikona
Dagna Starowieyska
26/10/2012

Prosta historia

Jennifer Rabatel to francuska projektantka, która w swojej kolekcji “Ekstra Zwyczajne Rzeczy” zamienia proste przedmioty codziennego użytku w zupełnie nowe. Powstały w ten sposób cztery projekty, które są może nieco dziwaczne, ale za to nie można im odmówić kreatywności i funkcjonalności

Torba na laptopa wykonana jest ze skóry, przypominającej papier listowy. – Chodziło o grę materiałów i humorystyczny efekt. Czasami znajdziesz luksus w miejscu, którego najmniej się spodziewasz – podkreśla projektantka. Podstawową funkcją torby jest rozdzielenie i uporządkowanie różnych części i urządzeń komputerowych. Denerwują Cię kable plątające się po torebce? Projekt rozwiązuje problem, dobrze znany wielu osobom podróżujących z sprzętem IT pod pachą. Przednia część zmieści laptopa lub dysk zapasowy, tylna jest przeznaczona na kable.

Świecznik wykonany z kluczy, które na co dzień stacjonują w piwnicy, przydomowym warsztacie lub innym schowku, to kolejny zwykły-niezwykły pomysł projektantki. Każdy z kluczy jest ramieniem świecznika. Są ruchome, więc każdy użytkownik i użytkowniczka może dostosować kąt i ilość ramion do swojego pomysłu. Świecznik można też całkowicie złożyć, a przez to łatwo przewozić i przechowywać. – W jakiś sposób zawsze byłam zainteresowana tym przedmiotem – komentuje designerka.

Wieszak zrobiony z miarki kątów to kolejny kreatywny wynalazek Jennifer Rabatel. Można go złożyć w całość. Najbardziej zaskakującym elementem kolekcji jest seria luster przypominających…szpachle malarskie i budowlane. Forma kojarzona z remontem i malowaniem, posłużyła jako baza pod lustro na stół, lustro ścienne, podręczne i do torebki. – Pomyślałam sobie, jak dziwnie i zabawnie, byłoby patrzeć w lusterko, które do złudzenia przypomina narzędzie – wyjaśnia projektantka. Żeby zwiększyć wrażenie autentyczności starannie dobrała materiały – efekt jest niesamowity.

www.jennifer-rabatel.com

prosteikona
prosteikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.