gallery-ALL-null-studio-buz
magda
13/08/2019

Wielki błękit w małym szkle

Rzadko można opisać mebel słowem „głęboki”, a jednak nowa kolekcja od chińskiego Studio BUZAO spełnia właśnie to kryterium. Prosto cięte szkło miesza się z łagodnymi, uspokajającymi gradientami. Dzięki przenikającym się powierzchniom w tym wystroju można zatopić wzrok naprawdę dosłownie.

Szkło jest elementem wystroju od stuleci, a jednak wciąż ma potencjał, by nas zaskakiwać! Przykładem niech będzie prezentowany w Gallery ALL projekt Null. Przygotowana przez chińskich projektantów ze Studio BUZAO linia mebli i oświetlenia może ujmować, bowiem pomimo wyjątkowo prostych form wciąż jest oryginalna.

Siłą projektu jest fakt, że cięte geometrycznie szkło ma dokładnie zaplanowane nasycenie koloru – od całkowitej przezroczystości po bardzo intensywny, głęboki i nieprzezierny granat. Dzięki temu szklane ściany nie tylko się przenikają, ale również mają zróżnicowaną siłę, głębię i wagę w naszych oczach.

Może powstać wrażenie, że część długiej ławki zaraz się uniesie, podczas gdy jej drugi koniec jest przyciężki. Na jednej połowie siada się niepewnie – wydaje się przecież tak delikatna. Na drugiej tego problemu nie ma. Podobnie zresztą wygląda sprawa z pułkami czy stolikiem, które również są częścią kolekcji.

To nie tylko meble użytkowe, które doskonale kontrastują z jasnymi kolorami lub surowym betonem, to dekor na skraju sztuki. Bo choć docięcie szkła jest najwyżej rzemiosłem, to tak przykuwający oko dobór zabarwienia szklanych ścian jest niebywały!

Zdjęcia: Gallery ALL, Studio BUZAO

gallery-ALL-null-studio-buz
gallery-ALL-null-studio-buz

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 13/08/2019 17:33

    CytujSkomentuj

    Bardzo lubię takie pomysły i formy. Mega inspirujące. Pokazuje tez, ze aby stworzyć dobry design, wcale nie trzeba mnóstwa materiału i to wymyślnego. Szkło i prosta forma bronią się same. No i ten kolor – cudo!

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.