smocze_ikona
Ela Prochowicz
25/06/2015

Zabawki dla roczniaka

W sklepach dostępnych jest wiele zabawek, które grają głośne melodyjki, migoczą kolorowymi światełkami i irytują, nas – rodziców. Często przedstawiane są one jako zabawki edukacyjne. Niestety tylko z nazwy

Większość z nich opiera się na odtworzeniu i powieleniu tego samego działania przez dziecko, a nie na rozbudzeniu jego kreatywności. Czym właściwie powinniśmy się kierować wybierając zabawkę dla roczniaka? Co rozbudzi jego ciekawość i będzie inspiracja do dobrej zabawy?
Ciekawą propozycją jest „smocze” krzesełko, holenderska zabawka, która uczy i bawi.
Ta nietypowa zabawka szybko podbija serca dzieci. Krzesełka występują w dwóch wersjach kolorystycznych, czerwonej i żółtej, nazwanych przez producenta Max i Dax.


Zabawka jest prosta i niezwykle funkcjonalna. Kształtem przypomina smoka, ma w sobie otwory, do których dziecko może wtykać różnokolorowe guziczki, nie za duże, bo mieszczące się w dziecięcej dłoni, i nie za małe, czyli takie, których maluszek nie jest w stanie połknąć. Guziki są tylko w kilku podstawowych kolorach, tak aby niepotrzebnie nie odwracały uwagi; co poprawia koncentrację dziecka do selekcji kolorów, liczenia ich i tworzenia własnych tęczowych kompozycji.

Zabawka przeznaczona jest dla dzieci od 1 roku życia ale śmiało można ja kupić dla dziecka, które już siedzi, raczkuje i zaczyna powoli się wspinać i podpierać – czyli wiek ok. 10 miesięcy. Krzesełko wykonane jest solidnie, więc bez wątpienia można je też potraktować jako chodzik. Niewielka waga pozwala na przemieszczanie się malucha z krzesełkiem. Max i Dax, dwa urocze smoki doskonale wpiszą się w każde wnętrze.


Więcej o krzesełkach można przeczytać na stronie www.maxidax.pl

smocze_ikona
smocze_ikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.