thermos1
Redakcja
29/10/2018

Zabierz ciepło ze sobą

Czy wiesz, że polskie słowo termos pochodzi bezpośrednio od marki produkującej pojemniki termiczne? To jednak drugorzędne – ważne, że od 114 lat pozwalają nam rozgrzać się nawet w najbardziej mroźny dzień.

Choćby święta nie były białe, to z całą pewnością można powiedzieć, że najcieplejsze dni w roku mamy już za sobą. Coraz częściej będziemy szukać ciepłego miejsca dla siebie, bo ani wiatr, ani deszcz, ani tym bardziej śnieg nie są wymarzonymi okolicznościami przyrody.

Nie ma mowy, by co chwila biegać do kawiarni po kubek ciepłego napoju, dlatego wiele z nas sięga po podręczne kubki termiczne i termosy. Dzięki nim ulubiona herbata lub aromatyczna kawa zachowają temperaturę w drodze do pracy i z powrotem, podczas spaceru z dziećmi czy długiej podróży.

Na szczęście po starych, pękających od wstrząsu szklanych termosach pozostało wspomnienie. Wspomnieniem nie jest natomiast niemiecka marka Thermos, dzięki której świat termosy poznał. Istniejąca od 1904 roku firma do dziś pozostaje klasą samą dla siebie w dziedzinie produkcji trwałych pojemników termicznych. Już nie tylko dzięki niemieckiej, ale też japońskiej technologii, która pozwoliła zastąpić delikatne, szklane wkłady trwałymi, stalowymi. Te szklane wciąż są w sprzedaży, ale już znacznie wzmocnione w porównaniu do poprzednich.

Dziś nie trzeba martwić się o stłuczenie wnętrza, a termos pojawia się w rozmiarach od dużego kubka po solidną butlę. Sprawdza się doskonale podczas rodzinnego grzybobrania, ale można go również zabrać na długą wyprawę górską. Oryginalne produkty mogą trzymać ciepło przez nawet 24 godziny, co czyni je niezastąpionymi nie tylko podczas dalekich podróży!

thermos1
thermos1

Komentarze Dodaj komentarz (3)

 1. Dagmara 29/10/2018 19:55

  CytujSkomentuj

  Bardzo lubię termosy <3 mam z Ikei taki zwykły, podstawowy i jestem zadowolona ale z obiadem na dłużej, by było ciepło to niestety bez szału. Ma ktoś ten opisany termos i może polecić na dłuższe wyjazdy? Bo uważam, że jak kupować to coś porządnego i na dłużej.

 2. Aneta 07/11/2018 08:36

  CytujSkomentuj

  Ten opisany o pojemności litrowej jest mega dobry. I rzeczywiście trzyma ciepło około 20 godzin, a wręcz kawa jest gorąca po długim czasie. Plus jest taki, że zimno też trzyma ;) To opcja na gorące lato :)

 3. Dagmara 07/11/2018 22:33

  CytujSkomentuj

  O to coś dla mnie, jednak termos który mam z pojemnością pół litra to na zimowe wyjścia dla zmarźlaka takiego jak ja to za mało. A do tego lubię sobie włożyć do zimowej herbaty trochę cząstek pomarańczy, jakiś kawałek imbiru czy jabłka itd i nagle się okazuje że w termosie mam duuuużo gorących owoców a mało herbaty ;) Podsunę pomysł Mikołajowi, dziekuję :)

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.