nendo1
magda
20/06/2024

Meble jak akwarela na papierze

Wyglądają tak delikatnie, że aż strach usiąść. A jednak to nie papier, lecz solidny metal, który z powodzeniem spełni funkcję mebla, nie tylko ucieszy oko swą wizualną lekkością i delikatnością.

Choć jeszcze młody, japońsko-kanadyjski projektant Sato Oki słynie z niekonwencjonalnego podejścia do projektowania. Szuka rozwiązań, które innym nie przyszły do głowy, a we wzornictwie o oryginalność coraz ciężej. Jemu znów się udało.

Twórca studia Nendo stworzył kolekcję 18 mebli, które przypominają wycięte z papieru plamy akwarelowe. Delikatne w kształcie, barwie i fakturze meble faktycznie sprawiają wrażenie papierowych. By ten efekt osiągnąć Oki ze swoim zespołem wybrali odpowiednio cienkie płaty metalu i z niego formowali obłe, tylko czasami docinane kształty.

Następnie, poprzez piaskowanie, osiągano odpowiednią fakturę powierzchni. Na metalu ułożony jest grunt, biała farba wzmacniająca wrażenie „papieru”, a na niej lądowały niebieskie kleksy. Choć wyglądają jak farba wchłaniana przez papierową powierzchnię, powstawały bardzo długo, są malowane ręcznie. Delikatne z wyglądu, meble zostały następnie pokryte matowym lakierem, dzięki któremu kolor nie zejdzie z nich podczas użytkowania.

Oczywiście to meble ekspozycyjne, nie typowo użytkowe. Trudno wyobrazić sobie je w roli praktycznego wyposażenia wnętrz, natomiast w nowoczesnym salonie czy jasnym showroomie design w tak subtelnym wydaniu sprawdziłby się doskonale.

Zdjęcia: Nendo

nendo1
nendo1

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 15/06/2018 06:27

    CytujSkomentuj

    Przepiękne!!! Jestem zachwycona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.