ikona_wnetrza
Julia Nieznalska
05/04/2015

Mieszkanie szczególnie urządzone

Powiedzenie, że „Diabeł tkwi w szczegółach” zwłaszcza w przypadku aranżacji wnętrz jest zasadne. Na jakie elementy wystroju szczególnie warto zwrócić uwagę?

Stylizacja mieszkania, nawet osobom debiutującym w tej sztuce sprawić może sporą przyjemność.  Zwłaszcza, jeśli wiemy, co, gdzie i dlaczego warto zastosować, by domowym wnętrzom dodać niepowtarzalnego charakteru.

Unikaj rutyny
Współczesne projekty wnętrz coraz częściej skłaniają się w stronę praktycznego minimalizmu. Pierwszeństwo dla jasnych kolorów, prostych form i naturalnych materiałów stanowi doskonałe wyjście do zastosowania wyrazistych dodatków, które urozmaicą i wprowadzą nutę oryginalności do całej stylizacji. Jak mówi Anna Poprawska z Homebook.pl „Sprytnym zabiegiem aranżacyjnym jest np. umiejętne operowanie kontrastowym kolorem. Sprawdzi się to zwłaszcza we wnętrzach o niedużym metrażu, gdzie dominują jasne, pastelowe barwy. Intensywny odcień czerwieni, zieleni, różu czy modnej morskiej mięty z pewnością wprowadzi do wnętrza bardziej nowatorski look. Utrzymany w takiej konwencji kolorystycznej ręcznik, kosz na śmieci czy dywanik ożywi pomieszczenie, a nas powstrzyma przed popadaniem w aranżacyjną rutynę.”

Daj coś od siebie
Do zmiany charakteru wnętrza, np. z chłodnego na bardziej przytulne, nie trzeba wiele.  Jeśli zależny nam, by ocieplić nasze cztery kąty sięgnijmy po dodatki, które mówią więcej o naszym guście i pasjach. „W domu czujemy się dobrze, gdy koresponduje on z naszym sposobem postrzegania świata. Wykorzystajmy to. Bawmy się formą i otaczajmy tym, co lubimy. W formie fototapety możemy wykorzystać ciekawe zdjęcia z podróży, ręcznie haftowane poduszki z modnym kwiatowym wzorem niech ozdobią skórzaną kanapę, a stary plakat z ulubionego filmu podkreśli nastrój gabinetu czy sypialni. Jeśli zachowamy odpowiedni umiar, takie biograficzne akcenty dekoracyjne mogą pomóc nam w stworzeniu ciekawego, a co najważniejsze bliskiego nam wystroju.” – mówi ekspert z serwisu Homebook.pl.

Baw się formą
Dodatki we wnętrzu wykorzystajmy nie tylko do ozdoby, ale i zwiększenia wygody. Jak podpowiada Anna Poprawska z Homebook.pl: „Modnym i bardzo praktycznym elementem wystroju wnętrz jest pokrywanie ścian specjalnym rodzajem czarnej matowej farby, po której można pisać kredą. Tak przygotowana powierzchnia z powodzeniem zastępuje tradycyjną tablicę. Zamiast przyklejać listę zakupów, przypomnień na lodówce ważne dla nas rzeczy możemy wypisać…wprost na ścianie. Jest to praktyczne, ale też w ciekawy sposób urozmaica aranżację wnętrza.”

Nie bój się eksperymentować
Trendy architektoniczne bywają zmienne. Zamiast więc przywiązywać się do jednej aranżacji, warto już na etapie projektu przemyśleć wystrój mieszkania w taki sposób, by móc szybko i przy nakładzie nawet niewielkich kosztów zmienić dotychczasowy styl. „Podobnie jak biżuteria dopełnia strój, tak dodatki we wnętrzu odpowiadają za określony design każdego pomieszczenia.” – mówi ekspert Homebook.pl i dodaje – „Stawiając na elementy modułowe lub też niewymagające demontażu, możemy bez problemu zastąpić je innymi. Podmiana czarnego dywanika na żółty, białych zasłon na pomarańczowe czy zakup kolorowych pokrowców na krzesła nie wymaga przeprowadzenia generalnego remontu, a odkrywa nowy wymiar wnętrza.  I choć pozornie niewiele zmienimy, końcowy efekt może nas zaskoczyć. Na tym też polega cała sztuka operowania dodatkami. Jak za dotknięciem magicznej różdżki – otwierają nas na nieograniczone możliwości kreacji.”

Wyraziste i przemyślane dodatki pozwolą nam podkreślić atuty domowego wnętrza i zręcznie zakamuflować jego niedoskonałości. Więcej inspiracji związanych z efektownymi elementami dekoracyjnymi i ich zastosowaniem w stylizacji znajdziemy na portalu www.homebook.pl. Prace doświadczonych architektów i projektantów wskażą nam dobry kierunek, by wystrój naszego mieszkania był…szczególnie udany.

www.homebook.pl to nowoczesna platforma internetowa od maja 2013 roku skupiającą entuzjastów i profesjonalistów projektowania wnętrz. To miejsce w sieci, które pomaga w odświeżeniu lub całkowitej metamorfozie domu, mieszkania lub ogrodu. Użytkownicy znajdą tu informacje o markowych produktach, tysiące inspirujących zdjęć oraz porady i kontakt do specjalistów z branży.

ikona_wnetrza
ikona_wnetrza

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.