brw-ikona-maj2016
Kalina Samek
31/05/2016

Inspirujące wielkomiejskie lofty, czyli jak urządzić mieszkanie w industrialnym stylu

Lubisz minimalizm i surową stylistykę? Fascynują Cię rozległe hale dawnych fabryk? Marzysz o nowocześnie urządzonym wnętrzu i industrialnym klimacie? Styl loftowy będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Zaaranżuj własne mieszkanie na wzór tych, które podziwiasz w popularnych amerykańskich serialach

Black Red White, kolekcja Dinaro

Styl loftowy nawiązuje do estetyki poprzemysłowych hal i ogromnych fabryk. Najlepiej sprawdza się w dużych i wysokich pomieszczeniach, można go jednak przystosować również do mieszkania w bloku. Wystarczy kilka charakterystycznych elementów, by cieszyć się industrialną stylistyką we własnym salonie.

Otwarte przestrzenie, czyli wyburzamy ściany

Jedną z najważniejszych cech loftu są jasne, otwarte przestrzenie, dające poczucie niemal nieograniczonej wolności. Dlatego już na początkowym etapie remontu powinniśmy zatroszczyć się o odpowiednie przygotowanie mieszkania – poszerzyć otwory drzwiowe
i wyburzyć niektóre ściany działowe
tak, by połączyć ze sobą poszczególne pomieszczenia. Otwarta kuchnia, sypialnia wydzielona jedynie przez odpowiednio dobrane meble – to rozwiązania, które sprawdzą się w mieszkaniu w stylu industrialnym.

Industrialne elementy wystroju

Dominantą estetyczną stylu loftowego są również widoczne materiały konstrukcyjne, takie jak cegła, beton i surowe drewno. Pozwalają osiągnąć tak pożądane w lofcie wrażenie surowości. Ceglana, nieotynkowana ściana będzie stanowić doskonałe tło dla nowoczesnych mebli, a betonowa wylewka pozostawiona w surowej formie sprawdzi się jako podłoga. Dobrym wyborem okaże się także wykończenie ścian tynkiem dekoracyjnym, pozwalającym uzyskać efekt inspirowany betonem.

Jeśli masz taką możliwość – warto wyeksponować wsporniki, przewody i rury. Zamiast chować w ścianach – zabezpiecz je i wykorzystaj jako elementy dekoracyjne.

Jakie meble wybrać do loftu?

Do nowoczesnych, industrialnych aranżacji pasują proste meble – białe lub w kolorze surowego drewna. Często są uzupełnione o elementy szklane i stalowe, wywołujące wrażenie fabrycznego chłodu i sterylności. Meble w tym stylu oferuje m.in. Black Red White – warto zwrócić uwagę zwłaszcza na kolekcję Dinaro.

Black Red White, komoda, kolekcja Dinaro

Należą do niej białe meble o prostych kształtach i gładkich krawędziach, pozbawione elementów dekoracyjnych. Niemal ascetyczna forma sprawia, że będą dobrze wyglądać na tle betonowej lub ceglanej ściany. Jeśli wolisz ciemniejszy wariant – zainteresuje Cię kolekcja Fini, dostępna w kolorze szarego wolframu oraz szarości łączonej z surowym drewnem.

Black Red White, kolekcja Fini

Ciekawym rozwiązaniem okazują się również meble wykonane z palet lub autentyczne fabryczne sprzęty, dostosowane do pomieszczeń mieszkalnych. Bywają jednak mniej funkcjonalne i trudniejsze do zdobycia.

Industrialne lampy do loftu

Ostatni krok przy aranżowaniu nowoczesnego mieszkania to dobór odpowiedniego oświetlenia. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się wiszące lampy w stylu przemysłowym – przypominające reflektory albo takie z metalowymi kratkami lub stalowymi kloszami.
W loftowych wnętrzach dobrze wyglądać będzie np. lampa Perth, lampa Holly lub oświetlenie z kolekcji Techno. Wszystkie te elementy dostępne są w Black Red White.

Black Red White, lampa Perth


Black Red White, lampa HollyBlack Red White, spot Techno

Loftowe wnętrza niegdyś były domeną artystów i ekscentryków. Dziś styl industrialny staje się coraz popularniejszy, a poprzemysłowe elementy wykończeniowe – łatwiej dostępne. Nie ma wątpliwości – wnętrza w stylu loftowym należą do jednych z najbardziej nowoczesnych
i oryginalnych.

Dodatki w stylu industrialnym to jednak nie wszystko, co można znaleźć w Black Red White. Odwiedź sklep i zobacz inne interesujące elementy wyposażenia wnętrz!

brw-ikona-maj2016
brw-ikona-maj2016

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.