boconcept_ikona
Źródło: BoConcept
Julia Nieznalska
04/04/2013

Miejskie duńskie wzornictwo w ogrodzie i na tarasie

Unikalne wzornictwo i styl, jakość i funkcjonalność, innowacyjne rozwiązania wyróżniające projekty BoConcept do tej pory były przeznaczone do wnętrz „pod dachem”. Teraz meble BoConcept mogą zagościć także w miejskim, przydomowym ogrodzie, na tarasie lub balkonie. W marcu 2013, po raz pierwszy w historii firmy, w salonach BoConcept pojawiła się kolekcja mebli ogrodowych o nazwie Elba

W skład kolekcji wchodzą nowoczesne, lekkie, łatwe w utrzymaniu meble, które idealnie sprawdzą się na niewielkim balkonie czy w ogródku. Sprawią, że poranna kawa wypita na świeżym powietrzu będzie nam podwójnie smakować, a wieczorne spotkania z przyjaciółmi nie ograniczą się do czterech ścian pokoju. Co oczywiście nie znaczy, że meble muszą być wykorzystane wyłącznie na dworze – zarówno stoły jak i krzesła sprawdzą się także we wnętrzach. Atutem kolekcji jest nie tylko designerski wygląd i funkcjonalność produktów. Zastosowane materiały i rozwiązania technologiczne powodują, że meble są odporne na warunki atmosferyczne, trwałe, łatwe do przechowywania i utrzymania w czystości.

Kolekcja Elba składa się z prostokątnego stołu dla 8 osób, niewielkiego okrągłego stolika  oraz plecionych krzeseł. Blaty stołów są wykonane z wytrzymałego, a zarazem lekkiego kompozytowego materiału Duramacs. Powierzchnie nie nasiąkają wodą, dzięki czemu są łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji. Nogi stołów i krzeseł wykonane z aluminium pokrytego powłoką Durasint, która zapewnia ochronę przez mechanicznymi uszkodzeniami i korozją.  Siedzisko krzesła do złudzenia przypominające wiklinową plecionkę jest zrobione z polietylenu o wysokiej gęstości występującego pod nazwą Petan®. Charakteryzuje go wyjątkowa wytrzymałość, odporność na wysoką i niską temperaturę oraz wilgoć. Warto wspomnieć, że materiał w 100% poddaje się recyklingowi. Krzesła można przechowywać w pionie.

Połączenie doskonałego rzemiosła z charakterystyczną dla duńskiego wzornictwa prostotą i funkcjonalnością stoi u podstaw rozwoju BoConcept i przyczynia się do jej sukcesu na całym świecie. W ciągu 60 lat z niewielkiej fabryki mebli rozwinęła się najbardziej znana, największa duńska sieć salonów oferujących meble i dodatki. Kolekcje BoConcept są dojrzałe i wysmakowane, czerpią z najlepszych wzorów duńskiego designu łącząc je w harmonijną całość z najnowszymi miejskimi trendami, wychodzą naprzeciw tkwiącej w każdym z nas potrzebie indywidualizmu. Proponują sprytne rozwiązania i czarujące dodatki zdolne zachwycić najbardziej nawet wybrednych koneserów designu. Udowadniają, że mamy prawo do luksusu wyrażającego się w doskonałości projektu, perfekcji wykonania, jakości materiałów. W Polsce BoConcept obecny jest od 2000 roku. W naszym kraju znajduje się 6 salonów: w Gdyni, Warszawie, Katowicach, Krakowie i Wrocławiu.

boconcept_ikona
boconcept_ikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.