ikon_stolek
Julia Nieznalska
20/03/2015

Schodek do zadań specjalnych

Podpora dla całej rodziny – podest Treppy PlusLine firmy KRAUSE

Niektóre z domowych zadań wymagają od nas poruszania się na różnych wysokościach. Czasem nawet sięgnięcie po przedmiot z szafki zawieszonej na niewielkiej wysokości może przysporzyć wielu problemów. Zamiast wchodzić na niepewne taborety lub chwiejne krzesła, skorzystajmy ze stabilnego rozwiązania Treppy PlusLine firmy KRAUSE. Ten niewielki schodek, przydatny szczególnie dla dzieci i osób starszych, pomoże w bezproblemowym dotarciu do kuchennych półek lub wysokich szaf, bez narażania nas na bolesny upadek.

Bezcenne bezpieczeństwo

Każda praca wykonywana nawet na niewielkiej wysokości niesie ze sobą ryzyko upadku i kontuzji. Dlatego też tak ważne jest korzystanie z konstrukcji przeznaczonych do bezpiecznego sięgania do wyżej położnych miejsc, bez względu na to czy sprzątamy domową garderobę, myjemy okna czy wieszamy kinkiet na ścianie. Jak pokazują wyniki badań przeprowadzonych wśród osób powyżej 50 roku życia najważniejszy dla nich jest komfort i bezpieczeństwo podczas domowych prac, który przekłada się na zakup wysokiej jakości narzędzi przeznaczonych do wykonywania zadań na wysokości (źródło: Reklama 50 +, Gabal). Niekwestionowanym liderem w dostarczaniu na rynek innowacyjnych produktów pozwalających na komfortowe warunki pracy na wysokości jest firma KRAUSE. Z myślą o nieco starszych, jak również najmłodszych użytkownikach zostały zaprojektowane schodki Treppy PlusLine.

Wsparcie w działaniu
Porządkowanie domu czy odkurzanie szaf to czynności, które wymagają od nas niezłej gimnastyki. Aby usprawnić nasze działania, staramy się samodzielnie wchodzić na krzesła bądź wspinać się na palce, aby dotrzeć do rzeczy, które są poza naszym zasięgiem. Takie postępowanie niesie jednak za sobą wiele niebezpieczeństw i może skończyć się upadkiem, którego skutki będziemy odczuwać jeszcze przez długi czas. Niestety, próba radzenia sobie bez stabilnych schodków, które umożliwiłby sprawne i bezpieczne działania w domu, może być dla nas powodem do nadwerężenia mięśni lub poważniejszych kontuzji – wystarczy chwila, niewłaściwy ruch i balansowanie na chybotliwych przedmiotach może skończyć się urazem. Aby zapobiec wypadkowi, warto zaopatrzyć się w podest Treppy PlusLine firmy Krause. To niewielkie podwyższenie ułatwi pracę, a jednocześnie zmniejszy ryzyko wypadku. Aluminiowa konstrukcja stabilnie utrzyma dorosłą osobę, stanowiąc bardzo dużą pomoc dla osób starszych i dzieci, a duże antypoślizgowe stopki uniemożliwią przesuwanie się produktu podczas jego użytkowania.

Solidna budowa
Schodek Treppy PlusLine firmy KRAUSE to solidna konstrukcja, która utrzyma w równowadze każdego użytkownika. To niezwykle lekkie rozwiązanie, ważące zaledwie 1,8 kg, udźwignie ciężar dorosłej osoby. Dzięki tej niewielkiej wadze może być z łatwością przenoszony z jednego miejsca do drugiego, nie obciążając przy tym kręgosłupa. Powierzchnia stopnia jest poszerzona o 25% od standardowego rozwiązania i wynosi 350×250 mm, co zwiększa pole manewru osoby korzystającej z tego rozwiązania. Podest ma wysokość 22 cm, co wystarcza, by z jego pomocą wykonywać codzienne czynności. Treppy PlusLine firmy KRAUSE można stawiać na każdym rodzaju podłoża. Specjalne profilowane antypoślizgowe stopki dokładnie trzymają się podłoża, nie pozostawiając rys na parkiecie bądź kafelkach. Ich dodatkowym atutem jest wielkość stopek, która jest dwa razy większa niż w standardowych produktach. Podest Treppy PlusLine mieści się nawet w niewielkich szafkach lub schowkach, dzięki czemu możemy z łatwością go przechowywać w kuchni bądź w łazience. W ofercie firmy KRAUSE znajdziemy schodki w 5 kolorach, co również zwiększa atrakcyjność Treppy PlusLine, szczególnie wśród najmłodszych użytkowników.

Dla starszych i młodszych
Wykonywanie codziennych czynności przychodzi z łatwością osobom zdrowym i w sile wieku. Jednak co zrobić, jeżeli zajrzenie do szafki kuchennej lub skorzystanie z umywalki jest wyzwaniem dla dziecka lub osoby starszej? Platrofma Treppy PlusLine firmy KRAUSE wychodzi naprzeciw potrzebom osób, które mają trudności z uporaniem się z codziennymi czynnościami domowymi na niewielkich wysokościach. Niewysokie dziecko, dzięki podestowi Treppy PlusLine może z łatwością sięgnąć do toalety lub umywalki bez pomocy rodzica. Schodek pomoże mu usiąść na krześle podczas posiłku, a także bezpiecznie z niego zejść. Wykonane z największą precyzją elementy tego rozwiązania uniemożliwią skaleczenie się nawet najbardziej nieuważnemu urwisowi. Z kolei seniorom schodek firmy KRAUSE może pomóc w sięganiu po przedmioty, które niegdyś z łatwością mogli schwycić z niewielkiej wysokości.

Treppy PlusLine firmy KRAUSE to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich domowników. Pomaga w porządkach, ułatwia dzieciom i osobom starszym sięganie do urządzeń sanitarnych i wysokich mebli, ograniczając ryzyko urazów.

ikon_stolek
ikon_stolek

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.