Ikea_ikona
Fot. materiały prasowe i Łukasz Kędzior
Redakcja
13/09/2011

Wizyta w rozbudowanej IKEA w Krakowie

Właśnie zakończyła się, rozpoczęta 1,5 roku temu rozbudowa IKEA Kraków. EksMagazyn odwiedził nowy market

Przebudowa krakowskiej IKEA rozpoczęła się w kwietniu 2010 i trwała prawie półtora roku. Zostało dobudowane piętro, rozbudowany parter oraz parking. Dzięki temu powierzchnia całego sklepu zwiększyła się ponad dwukrotnie. Obecnie nowa IKEA Kraków zajmuje powierzchnię 27,5 tys. m2 (przedtem 11,9 tys. m2). Na piętrze znajduje się nowa ekspozycja mebli oraz restauracja na 500 osób. Dział Akcesoriów i Wyposażenia Wnętrz – który jest na parterze – niemal dorównuje powierzchnią ekspozycji meblowej na piętrze. – Wszystkie przestrzenie staraliśmy się jak najlepiej dostosować do potrzeb naszych klientów – tak by zakupy były wygodne i przyjemne. – mówi Magdalena Krokowska, kierownik sklepu IKEA Kraków.

Na piętrze klienci znajdą przykładowe aranżacje (62) dla małych powierzchni mieszkaniowych oraz bogatszy asortyment meblowy. Piętro to nie tylko przestrzeń sklepu. Znajduje się tam również przestronna, jasna restauracja, mogąca pomieścić 500 osób. – Już teraz restaurację odwiedza więcej osób niż sklep. Postawiliśmy więc na szybszą obsługę i uruchomiliśmy podwójną linię wydawania posiłków oraz, jako jedyna IKEA w Polsce, posiadamy 5 kas, które są uruchamiane w zależności od nasilenia ruchu – mówi Magdalena Krokowska. W restauracji uruchomiono ogólnodostępny, bezprzewodowy Internet. Główny klientem marketów, IKEA są rodziny, dlatego wychodząc im naprzeciw na terenie restauracji umieszczono specjalne miejsce dla mamy karmiącej oraz tzw. „wyspę” będącą mini-miejscem zabawy dla najmłodszych. W pobliżu restauracji znajduje się pokój dla rodzica z dzieckiem (podobny powstaje również na parterze), gdzie można spokojnie nakarmić lub przewinąć dziecko. Zwiększono ilość kas – poprzednio było ich 15, teraz jest 20.

Zaraz za kasami znajduje się Bistro, a w nim legendarne już hot-dogi IKEA. Nowością są tu samoobsługowe kasy, które znacznie przyspieszają obsługę. Obok znajduje się nowy sklepik szwedzki, w którym można zakupić skandynawskie smakołyki. Podsumowując: w sklepie znajduje się 9 tys. produktów (przed rozbudową było to 5 tys.) Główną atrakcją dla dzieci w nowej IKEA Kraków jest miejsce nazwane: Czarodziejski Las Smaland. W tym “szwedzkim lesie” czeka na najmłodszych świetna zabawa: wspinanie się po pajęczej sieci, chowanie w ogromnym chodaku lub zabawa jagodami, które nie mieszczą się w dłoni. Jest tam miejsce do skakania i biegania, ale także do odpoczynku, poczytania książeczek lub obejrzenia filmu. Powierzchnia „lasu” wynosi ponad 160 m2. Ogromną zaletą jest, że opieka zapewniona w tym miejscu jest bezpłatna. Ponadto, dziecko, może odebrać ze Smalandu tylko osoba, która je tam zostawiła.

Las Smaland będzie dostępny dla dzieci o wzroście 98-138 cm. O najmłodszych gościach sklepu IKEA pomyślano także planując parking i toalety. Przygotowano miejsca do rodzinnego parkowania, które są szersze i umożliwiają komfortowe wysiadanie z samochodu dzieciom oraz rodzicom z wózkami. Rodzinne są w IKEA także łazienki wyposażone w przewijaki i małe toalety dla dzieci, do których bez problemu można wjechać wózkiem dziecięcym.

Na koniec ciekawostka: skąd wzięła się nazwa marki IKEA? To akronim – skrót utworzony z pierwszych liter imienia, nazwiska oraz nazw farmyi parafii, skąd pochodzi założyciel firmy (Ingvar Kamprad Elmtaryd Agunnaryd).

Nowe aranżacje w Ikea Kraków:

Ikea_ikona
Ikea_ikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.