wnętrze-1
Michal Karas
25/04/2017

O czym pamiętać, planując wymarzone wnętrze?

Style mogą się przenikać, ale nie zawsze. Przede wszystkim jednak trzeba urządzić mieszkanie w zgodzie ze swoimi potrzebami i preferencjami

Dom powinien kojarzyć się z bezpieczną przystanią. To miejsce gdzie można zapuścić korzenie i stworzyć zamknięty świat dla siebie, swojej rodziny i przyjaciół. Bez wątpienia duszą każdego domu są jego mieszkańcy. To oni nadają znaczenia słowu dom. Bez względu na to, czy mieszka się samemu, czy w licznym gronie domowników, naturalnym jest pragnienie urządzenia wnętrza domu tak, by jak najlepiej odpowiadało gustom i wymaganiom wszystkich mieszkańców.

Urządzanie wnętrz – planuj z wyprzedzeniem

Wyposażenie domu to niejednokrotnie przedsięwzięcie, które jest rozłożone na spory okres. Przystępując do realizacji tego zadania, warto mieć opracowany gotowy projekt, tak by już na samym początku posiadać wizję całości.

Aby nie utonąć w natłoku spraw, warto wyodrębnić kilka głównych etapów odnoszących się np. do aranżacji poszczególnych pomieszczeń, takich jak salon, sypialnia, kuchnia, czy łazienka. Kompleksowe podejście do kwestii wyposażenia każdego z tych miejsc pozwoli na osiągnięcie harmonijnego i spójnego wnętrza.

Wybierz swój styl

Decydując się na samodzielną aranżację mieszkania, dobrze jest zapoznać się z poszczególnymi stylami, w jakich mogą być urządzone wnętrza. Niektóre ze stylów mogą być ze sobą łączone i w naturalny sposób się przenikać. Inne będą wymagały bardziej formalnego podejścia i stosowania się do wyznaczonych reguł.

Wszystko to jednak musi pozostawać w zgodzie z oczekiwaniami osób, które będą w tych wnętrzach zamieszkiwać. Dom nie ma być muzeum stworzonym na pokaz, z eksponatami przeznaczonymi do oglądania. To miejsce, gdzie mieszkańcy mogą komfortowo spędzać czas i korzystać do woli z nieskrępowanej swobody. Rzecz jasna, to nie wyklucza elegancji!

Wnętrza skrojone według potrzeb

Urządzając dom czy mieszkanie, należy uwzględnić wszystkie potrzeby domowników. Odnosi się to oczywiście do wszystkich elementów wyposażenia wnętrz. Do domu, w którym będą przebywać małe dzieci, warto wybrać meble, które lepiej zniosą intensywne użytkowanie. Przykładem ilustrującym to zagadnienie może być decyzja dotycząca zakupu kanapy i foteli do salonu. W takiej sytuacji lepszym wyborem mogą być meble wykonane z wysokiej jakości tkanin, odpornych na zabrudzenia i łatwych w czyszczeniu. Lepiej zrezygnować z mebli skórzanych, szczególnie w jasnych barwach, które gorzej zniosą dziecięce harce i psoty.

Osoby pracujące w domu, z pewnością docenią meble łączące funkcjonalność mebli domowych i biurowych. Biurko z regulowanym blatem, kontenery i szafki biurkowe, czy wygodny fotel gabinetowy to niezastąpieni towarzysze pracy.

Osobiste wyposażenie wnętrz potrafi być wspaniałą przygodą, pozwalającą na lepsze poznanie potrzeb i preferencji domowników. Może też być źródłem ogromnej satysfakcji i powodem do dumy, a także okazją do zdobycia wielu cennych doświadczeń.

Źródło: Kalkuluj.pl

wnętrze-1
wnętrze-1

Komentarze Dodaj komentarz (2)

  1. Dagmara 01/09/2019 18:56

    CytujSkomentuj

    Dla mnie musi być jasno i przejrzyście. Może być biel, krem i szarość, przełamana ostrym akcentem typu czerwień, amarant czy szmaragd. Byle nie za dużo, bo od kolorów ostrych mnie też od razu oczy bolą. A no i niestety ;) czy stadzie zweierząt w domu, na takich mocnych kolorach od razu widać każdy włos czy ślad, gdzie kiedyś się pojawił kłaczek ;)

  2. harley 03/10/2019 19:30

    CytujSkomentuj

    Wnętrze nie obejdzie się bez odpowiednich akcesoriów. Na przykład cudacznych hokerówhttps://multiglob.pl/pol_m_Dom-i-Ogrod_Hokery-i-krzesla-barowe-219.html, sprawdźcie sami

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.