gres w salonie 4
Michal Karas
22/05/2017

Płytki gresowe nawet w salonie

Doskonałe parametry techniczne sprawiają, że są najczęściej wybieranym materiałem do wykończenia posadzki w łazience, kuchni i przedpokoju. To jednak nie koniec. Płytki gresowe wchodzą również na salony

Projektanci wnętrz coraz częściej wykorzystują płytki gresowe, doceniając je za bogactwo wzorów i kolorów. Obecnie ich zastosowanie jest ograniczone tylko przez naszą wyobraźnię. Produkty te mogą imitować praktycznie wszystkie gatunki drewna, istnieją też wzory naśladujące faktury kamienia – marmuru, granitu, piaskowca – czy przypominające modny, choć surowy beton.

Ciepły kamień

Jeśli we wnętrzach cenimy minimalizm i oszczędny styl, powinniśmy pamiętać, że nawet prosta aranżacja potrzebuje motywu przewodniego, który nada jej określony charakter. Szczególnie ważne wydaje się to przy urządzaniu salonu, stanowiącego wizytówkę naszego domu. Gładka powierzchnia podłogi z niejednolitą strukturą marmuru – z cieniami i żyłkami – zapewni spektakularny efekt dekoracyjny. Tego typu rozwiązanie polecane jest do wnętrz, w których króluje elegancja. Ciepła i miła oku kolorystyka może iść w parze z ogrzewaniem podłogowym, ponieważ dzięki znika główna ich wada – niska temperatura.


Modnie pod stopami

Do nowoczesnych wnętrz idealnie pasują płytki gresowe w kolorze szarym, grafitowym i białym. To modne zestawienie barw świetnie wpisze się w wystrój idących z duchem czasu apartamentów, mieszkań w stylu industrialnym i loftowym, a także w popularny styl skandynawski. Szary gres sprawdzi się również w minimalistycznych wnętrzach, których założeniem są monochromatyczne barwy i wyraziste kontrasty dużych płaszczyzn.


Taka podłoga stanowi doskonałe tło, pozwalające wyeksponować pozostałe elementy wyposażenia. Jeśli zdecydujemy się na taki kierunek, u większości producentów będziemy mogli wybierać od bieli, poprzez dyskretne szarości, aż do eleganckiego grafitu. Ten modny gres, imitujący naturalny koloryt wapieni, pozwoli zrealizować wszelkie pomysły aranżacyjne.

Same zalety?

Naturalny i elegancki wygląd to nie jedyny powód, dla którego warto rozważyć ułożenie płytek gresowych również w salonie. Materiał ten łatwo utrzymać w czystości, a przy tym nie wymaga on konserwacji tak jak drewno. Jeśli dodamy do tego, że jest trwały i odporny na intensywne użytkowanie, a jego kolory nie płowieją, gres wydaje się całkiem sensownym materiałem nawet w salonie.

Źródło: Profundo PR / Opoczno

gres w salonie 4
gres w salonie 4

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 01/09/2019 18:48

    CytujSkomentuj

    Pięknie i z gustem urządzone miejsce. Aż miło popatrzeć i się czymś zainspirować dla swojego domostwa :) gres mam akurat tylko w kuchni, ale jeśli będę robić remont to przemyślę temat również w salonie, jak tu.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.