hackney5
magda
13/11/2019

Botaniczny stolik kawowy ze starych okien

Ramy okienne należą do najczęstszych odpadów po remontach i rozbiórkach. A przecież można z nich zrobić coś pięknego, jak dowodzi londyńska pracownia Hackney Botanical. Oto piękne, żywe stoliki kawowe stworzone właśnie z okien.

Dobry design coraz częściej bazuje na przetworzeniu czegoś, co inni odrzucili jako odpad. To nie tylko sposób na dążenie do tzw. gospodarki układu zamkniętego, ale też praktyczny i stosunkowo tani sposób na stworzenie czegoś i nadanie starym przedmiotom wartości. Zdecydowanie jesteśmy zwolennikami tego właśnie toku myślenia i postępowania!

Dlatego musimy zachwycić się pomysłem londyńskiej pracowni Hackney Botanical, zajmującej się zawodowo upiększaniem przestrzeni otwartych i zamkniętych w brytyjskiej stolicy. Wśród jej najnowszych kreacji jest linia siedmiu stolików kawowych, których częścią jest żywy, zielony krajobraz.

Już sam fakt uwzględnienia zieleni w meblu gwarantuje ocieplenie wnętrza, a do tego Hackney Botanical jest gwarancją, że ta zieleń będzie efektownie skomponowana. Dobrane rośliny mają być łatwe w pielęgnacji i nie „przerosnąć” stolika, w który są wbudowane.

Ciekawszy jest jednak fakt, że stoliki stworzono na bazie starych ram okiennych. W większości mówimy tu o odrestaurowanych po demontażu wiktoriańskich oknach, ale są i prostsze modele. Kwiaty posadzone są więc w potężnej drewnianej donicy, a nad nimi znajduje się szklany blat – albo w postaci samej szklanej tafli, albo wprost – okna.

hackney5
hackney5

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 14/11/2019 23:56

    CytujSkomentuj

    Pomysłowość człowieka nie zna granic. Coś absolutnie przepieknego i dość nowatorskiego, mimo że takei to pozornie proste. A tu proszę – stara skrzynka, ramy, trochę zieleni i tylko pozostaje pięlegnować i cieszyć się efektami. Brawo!

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.