Dekoria.pl_-_aranzacja_1_Jamajka[1]
Jak zmienić wnętrze szybko? Zainwestować w małe gadżety / fot. mat. prasowe Decoria.pl
Dagna Starowieyska
26/07/2012

Jak zmienić wnętrze?

Zamiast chwytać za pędzel, możemy wyruszyć na poszukiwania dodatków. W tym wypadku idealne będą pokrowce, które nadadzą zupełnie nowy charakter naszym kanapom, fotelom i krzesłom

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia domu są właśnie siedziska – kanapa i fotel w pokoju dziennym, krzesła w jadalni i w kuchni. Ciekawa kolorystyka i faktura obicia mogą nadać aranżacji nowe oblicze. Zdecydowane kolory ożywią wnętrze, kwiatowe wzornictwo nada mu romantyczny charakter, beże w połączeniu z brązami stworzą kameralny, ciepły klimat, a geometryczne wzory wprowadzą nieco szaleństwa. Wymienne pokrowce na kanapy dają nam możliwość zabawy stylem. W zależności od kaprysu lub pomysłu na nową aranżację wybieramy coś dla siebie.

Wykorzystanie pokrowców pozwala nam również na dobranie dodatków wykonanych z tej samej tkaniny. Mogą to być na przykład zasłony, obrus lub poduszki, które dopełnią całości. Musimy jednak zachować umiar w tej kwestii, tak aby nasze wnętrze nie stało się przytłaczające, zwłaszcza jeśli tkanina jest wzorzysta.

Nowe oblicze starego

Pokrowiec to świetne rozwiązanie w przypadku, kiedy oryginalne obicie kanapy lub fotela jest zniszczone i wygląda nieestetycznie. Tym bardziej jeśli jesteśmy zadowoleni z naszych mebli i nie chcemy kupować nowych. Tę samą zasadę możemy zastosować w przypadku krzeseł. Jeśli naznaczył je już czas, dyskretnie to ukryjemy za pomocą atrakcyjnych siedzisk lub eleganckich sukienek – pokrowców.

- Sukienki na krzesła świetnie prezentują się w eleganckich aranżacjach jadalni, szczególnie tych stworzonych na specjalne okazje, na przykład Świąt Bożego Narodzenia – mówi Agnieszka Rybka z Dekoria.pl. – Tego typu dekoracje podkreślają wyjątkowość chwili i wprowadzają szyk do naszego wnętrza – dodaje.

Wielu producentów wprowadziło do swojej oferty kolekcje zaprojektowane z myślą o świętach. Najczęściej bazują one na kolorach kojarzących się z Bożym Narodzeniem, takich jak zieleń, czerwień i biel. Świąteczne tkaniny znajdziemy np. w kolekcji Christmas firmy Dekoria. Czerwona kolorystka przełamana została żakardowymi wzorami tkanymi złotą lub srebrną nitką. Dopełnieniem czerwonych sukienek na krzesła jest tradycyjny biały obrus, którego nie może zabraknąć podczas wigilijnej kolacji.

Zanim kupisz

Szeroki wybór tkanin i gotowych produktów znajdziemy w sklepach i w Internecie. Jeśli nie jesteśmy pewni jak dany wzór będzie prezentował się w naszym wnętrzu, możemy poprosić o próbkę materiału. Ważne jest również odpowiednie dopasowanie pokrowca do kanapy bądź krzesła. Warto poszukać producenta, którego oferta odnosi się do konkretnych modeli siedzisk.

Pokrowce i sukienki są świetnym sposobem zarówno na odświeżenie stylistyki, jak i na zakrycie mankamentów naszych mebli. Zatem jeśli nosimy się z zamiarem zmian, ale nie bardzo wiemy jak wprowadzić je w życie, skorzystajmy z tego prostego i szybkiego sposobu, który z pewnością przyniesie satysfakcjonujące efekty.

Dekoria.pl_-_aranzacja_1_Jamajka[1]
Dekoria.pl_-_aranzacja_1_Jamajka[1]

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 06/09/2018 20:21

    CytujSkomentuj

    O, fajną rzecz mi podpowiedzieliście do kuchni, do podrapanych i obgryzionych ;) przez zwierzaki krzeseł. Może wspomniane włąśnie pokrowce by je trochę uratowały? Bo bardzo fajne krzesła, ale ząb eee czasu ;) bardzo dał już o sobie znać. Tylko jak one z praniem, ciekawe, hmmm

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.