ikona1234dom_wetrze1
Ela Makos
07/07/2016

Kołdra idealna na lato

Uroki lata można odczuwać nie tylko w dzień, ale i w nocy. Trudno zasnąć, gdy temperatura temu nie sprzyja, a nasza kołdra jest zdecydowanie za ciężka na tę pogodę. Na sezon letni najlepiej jest pomyśleć o zmianie pościeli. Pytanie tylko na jaką?

Przy wyborze tej najlepszej dla nas pościeli liczyć się będzie przede wszystkim rodzaj wypełnienia, pokrycie, kształt oraz wielkość. O ile te dwa pierwsze czynniki należy wziąć pod uwagę decydując się na pościel ze względu na konkretną, trwającą właśnie porę roku to zarówno kształt jak i wielkość będą istotne ze względu na osobiste preferencje nabywcy. Je należy już dobrać do danej jednostki w sposób indywidualny.

W gorące, letnie nocne powinniśmy zadbać o to, aby kołdra, pod którą śpimy zapewniała odpowiednią cyrkulację powietrza. Najważniejszym kryterium przy jej wyborze powinien być zatem rodzaj wypełnienia, które decyduje o jej jakości i funkcjonalności, a tym samym znacząco wpływa na komfortowy sen. Warto wybrać kołdrę, której wypełnienie stanowi puch. Jej dużą zaletą jest niewielka waga oraz skuteczne odprowadzanie wilgoci, dzięki czemu nasza skóra może swobodnie oddychać. Tego rodzaju kołdra jest również produktem naturalnym i ekologicznym. Niestety dla wielu osób może się okazać za ciepła. Dlatego na okres wiosenno-letni polecane są także kołdry jedwabne lub te wykonane ze sztucznych włókien.

Warto zwrócić też uwagę na jej pokrycie. Decyduje ono o jakości oraz wytrzymałości danego produktu. Zazwyczaj wybierane są te zrobione z bawełny. Użytkowników przekonuje bowiem naturalność tego produktu. Poza tym, doceniane są również jego właściwości termoizolacyjne. Dzięki nim nasza skóra znacznie lepiej radzi sobie z oddychaniem podczas snu.

Oprócz bawełny dobra może się również okazać pościel z lnu lub lyocellu, a więc materiału, który jest produkowany z celulozy drzewnej. Materiały te całkiem nieźle radzą sobie z oddychaniem i zatrzymywaniem wilgoci. Dla komfortowego snu poleca się również połączenie bawełny z poliestrem. Te włókna również dobrze przepuszczają powietrze, a także odpowiednio regulują temperaturę ciała i zapewniają mniejszą potliwość.

Źródło: 38 PR

ikona1234dom_wetrze1
ikona1234dom_wetrze1

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.