praca2_ikona123_2014
Ela Makos
25/02/2016

Mieszkanie z outletu

Remont mieszkania wiąże się zazwyczaj ze sporymi wydatkami. To inwestycja, która nie ma właściwie górnej granicy kosztów. Istnieje tyle różnych możliwości i sposobów na wykończenie domu, że nie zawsze możemy się też zdecydować, co wybrać

Istnieje jednak sposób na uproszczenie tego procesu i zaoszczędzenie pieniędzy. Wykończenie mieszkania czy remont to inwestycja na lata. Wcześniej szacujemy, ile pieniędzy będzie nam potrzebne na te działania, ale potem okazuje się, że jest wiele nieprzewidzianych wydatków i nasz budżet zaczyna szybko się kurczyć. Być może to dobry moment na to, by skierować się do outletu.

O co chodzi z outletem?

Outlet pierwotnie oznaczało sklep fabryczny, dziś używane jest głównie w kontekście towaru pochodzącego z końcówek serii, nadwyżek produkcyjnych i ubiegłosezonowych kolekcji. Mogą być to także produkty o nietypowym rozmiarze albo w opakowaniach zastępczych. Na tym jednak oferta się nie kończy. Outlety kojarzą się teraz już nie tylko z ubraniami, ale na przykałd z meblami czy innymi tego typu produktami. Często są to rzeczy zwrócone do sklepów jednak będące w nienaruszonym stanie, nieużywane. Zdarzają się także produkty drugiego gatunku. Te z kolei charakteryzują się o wiele niższą ceną. Wszystko za sprawą niewielkich odstępstw od produkcyjnej normy.

Płytki z outletu

Tak, płytki ceramiczne także można znaleźć w outlecie. Czym mogą się wyróżniać? Zdarza się, że są zupełnie nieuszkodzone, a trafiły tam bo ich kolor minimalnie różni się od katalogowego. Bywa też tak, iż mają one plamki lub niejednolity kolor. Nie ma jednak przeszkód, by użyć ich w tych mniej reprezentacyjnych pomieszczeniach. Być może będziesz ich potrzebować na przykład w spiżarni?

W outlecie możemy znaleźć też płytki, które w produkcji odznaczały się poprawnymi parametrami, a których wady pojawiły się w procesie dalszej obróbki. W takim przypadku może zdarzyć się, że są nierównomiernie wypolerowane, albo różnią się rozmiarem od pozostałych partii o więcej niż 0,2 mm albo nie zachowują ostrych krawędzi. Tego rodzaju odstępstwa, które producent określa mianem defektu, dla kupującego nie muszą być wcale problematyczne.

Inny outletowy asortyment

W outletach można również znaleźć meble, ceramikę czy armaturę. One wyróżniają się zazwyczaj niestandardowym kolorem lub rozmiarem. Często jednak te różnice są naprawdę niewielkie, dlatego warto zajrzeć do outletów i sprawdzić czy nie ma czegoś, co by nas interesowało i było o wiele tańsze.

Zadowolony klient outletu

Decydując się na zakupy outletowe do wyboru mamy szeroką ofertę sklepów internetowych i stacjonarnych salonów wyposażenia wnętrz, które wręcz prześcigają się w obniżkach walcząc o klienta. Outlety internetowe wydają się być bardziej dostępne dla przeciętnego konsumenta, ale nie dajmy się jednak zwieść: to, że sklep w sieci oferuje dany produkt i ilustruje go atrakcyjnym zdjęciem, wcale nie musi oznaczać, że wszystkie zamówione przez nas artykuły będą podobnej jakości. Zdecydowanie lepiej jest pojechać do renomowanego producenta bądź salonu i na własne oczy sprawdzić, dlaczego dany produkt znalazł się w outletowej sprzedaży.

Źródło: Agencja inplusPR

praca2_ikona123_2014
praca2_ikona123_2014

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.