Modern cool bedroom interior overlooking a garden
fot. materiały prasowe
Ela Makos
18/02/2016

Na dobry sen

Materac do snu to nie tylko taki, który nie pozwoli naszemu kręgosłupowi cierpieć. Idealny materac potrafi dostosowywać się także do zmiennych warunków atmosferycznych i pór roku. Jak to możliwe?

W zależności od tego, ile stopni jest za oknem możemy dobrać również materac. Co ciekawe, nie musimy ich mieć kilku. Wystarczy jeden, którego każda ze stron będzie inna. Zanim jednak o zmiennych temperaturach, warto powiedzieć nieco o innych jego istotnych walorach.

Dobrze jest, jeżeli materac dopasowuje się do kształtów ciała, zazwyczaj trzeba takiego szukać wśród tych kieszeniowych. Ich specyfika polega na tym, że wkład materaca składa się z osobnych kieszeni, w których umieszcza się sprężyny. Każda z nich osadzona jest osobno, co wpływa na punktową elastyczność modelu. Tym samym, taka konstrukcja zapobiega jego „zapadaniu się” pod wpływem ciężaru i eliminuje problem mało estetycznych odkształceń. Taka konstrukcja zadba o spokojny sen dwóch osób śpiących na jednym posłaniu.

Na materac nakładamy pokrowiec

Oczywiście warto jest zabezpieczyć materac przed zanieczyszczeniami. W końcu podczas codziennego użytkowania może się ich znaleźć bardzo dużo. Jak go przed nimi chronić? Służy temu odpowiedni pokrowiec. Jego zakup bezpośrednio wpływa na trwałość produktu i zapobiega utracie jego właściwości. Zdarza się, że jest on zrobiony na przykład z bawełny, która kojarzy się przecież z naturalnością. Stanowi także niezwykle przewiewny materiał.

Bez wątpienia, to także materiał o doskonałych właściwościach higroskopijnych. Co oznacza, że tkanina jest w stanie przejąć prawię połowę wytwarzanej przez organizm, podczas snu, wilgoci. Ze względu na tę właściwość, bawełna wykorzystywana jest w letniej stronie materaca. W skutek czego, materac zapewni wentylację i ochłodzi ciało w czasie ciepłych, letnich dni. W przeciwieństwie do owczej wełny, która stanowi bazę zimowej strony materaca. Surowiec ten zatrzymuje ciepło wytwarzane przez organizm ogrzewając ciało i idealnie wchłaniając pot wydzielany w czasie snu. Oznacza to, że potrafi się dostosowywać do zmiennych temperatur, a wiec idealnie dopasowuje się także do naszych potrzeb. Tego rodzaju materace stanowią idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie uniwersalne i innowacyjne rozwiązania.

Źródło: SFERA GROUP

Modern cool bedroom interior overlooking a garden
Modern cool bedroom interior overlooking a garden

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.