SpeedStarOne – rower z drewna wykonany przez pracowników Grupy Meblowej Szynaka został finalistą czwartej edycji konkursu organizowanego przez Koło Naukowe Technologów Drewna Wydziału Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
Celem konkursu była promocja drewna jako materiału konstrukcyjnego oraz krzewienie kultury technicznej i zdrowego stylu życia wśród młodzieży i dorosłych.
Droga od koncepcji do wykonania była długa, ale zakończona ogromnym sukcesem. Prace nad projektem, układanie wszystkiego w głowach, obliczenia wytrzymałościowe, dobór odpowiednich materiałów i sama realizacja trwały prawie 3 miesiące. Aby sprostać tak odpowiedzialnemu zadaniu pracownicy PPUHIE Szynaka i Szynaka Meble z Lubawy na każdym etapie musieli wykazać się wybitnymi umiejętnościami rzemieślniczymi oraz ogromną wiedzą techniczną. Dzięki ich zaangażowaniu i ciężkiej pracy, powstał zupełnie niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju rower wykonany praktycznie w całości z drewna. Drewniana rama, koła, kierownica, a nawet siedzisko sprawiły, że powstał jednoślad o niepowtarzalnym kształcie i designie. Ważący zaledwie 33 kilogramy rower to nie tylko wyjątkowy środek transportu, ale wręcz prawdziwe dzieło minimalistycznej sztuki. Jak twierdzą jego Twórcy SeedStarOne jest wynikiem połączenia nowoczesności i zastosowania nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych.
Obecność w ścisłym gronie finalistów jest dla nas ogromnym wyróżnieniem, ponieważ tylko najlepiej zaprojektowane produkty miały szansę zdobyć ten zaszczytny tytuł. Pozytywna ocena naszej pracy zespołowej motywuje nas do dalszego działania i stanowi doskonały przykład, że mimo ogromnej skali naszej firmy potrafimy się jednoczyć i wspólnie osiągać ambitne cele. Praca jest naszą pasją a doświadczenia, które zdobywamy każdego dnia, pozwalają nam wyznaczać trendy i kreować nowoczesne wzornictwo nie tylko w meblarstwie, ale także w innych dziedzinach życia społecznego – powiedzieli konstruktorzy roweru SpeedStarOne.
Konstruktorzy roweru
- Adam Kołpacki
- Przemysław Puwalski
- Daniel Jewartowski
- Artur Kłosowski
- Marek Dudalski
- Łukasz Zieliński
- Jan Baran
CytujSkomentuj
To, że „Polak potrafi”, zawsze wiedziałam! Ale że tak… to naprawdę – czapki za głów za pomysł i wykonanie. Ze względu na wagę raczej nie rower dla dziecka ale zwolennicy polskiego designu i wielbiciele dwóch kółek powinni docenić taki talent i coś tak innowacyjnego jak ten tu obiekt mojego zachwytu brawo!
CytujSkomentuj
Piekny projekt i bardzo innowacyjny/
Chwali sie, ze rower jest drewniany, po pierwsze z uwagi na srodowisko, dwa ze pokazuje pomyslowosc tworcow.
Ciekawe, czy by zrobili tandem i za ile.