ikona_sklejka
Julia Nieznalska
29/01/2015

Sklejka boazeryjna

Naturalne otoczenie sprzyja naszemu zdrowiu i relaksowi, dlatego tak chętnie w nim przebywamy. Aby cieszyć się jego pięknem i majestatem wcale nie musimy uciekać z miasta

Sklejka Eko-dekor od SKLEJKA-EKO S.A. to ekologiczna propozycja idealnie wpisująca się w wystrój klasycznych i rustykalnych wnętrz. Jej struktura, oddająca typowe dla drewna żłobienia, nieregularne linie i słoje, tworzy dekorację pełną ciepła, a przez to – swojską i przytulną. Dzięki prostocie, zarówno samego materiału, jakim jest drewno, ale również wykonania i stylistyki sklejki boazeryjnej Eko-dekor, z powodzeniem uwydatnimy z jej pomocą szlachetny charakter wnętrz.

Czar ujęty naturą
Sklejka boazeryjna firmy SKLEJKA-EKO S.A. to sklejka sosnowa suchotrwała naturalna lub oklejona fornirem – dobór rodzaju forniru zależy od naszych preferencji. Poddana zostaje procesowi szczotkowania, nacinaniu rowków oraz wykonaniu zakładki w celu łatwego łączenia sąsiednich arkuszy. Dzięki specjalnej budowie, sklejka nie wypacza się.  Jej naturalny wygląd, oddający typową dla drewna fakturę, nawiązuje do rodzimych wzorów, prostych, harmonijnych, czerpanych z podwórka polskiego designu. Nierówne wybarwienia, widoczne sęki i wyraźne spękania oraz słoje to efekt zamierzony, który znakomicie wpisuje się w wyznaczniki naturalnej aranżacji.

Pomysłowy efekt dekoracji wnętrz osiągniemy, łącząc sklejkę boazeryjną w naturalnym odcieniu kory drewna z innym, również naturalnym, materiałem wykończeniowym. Jej stylistyka i układ świetnie współgra z ceramicznymi kaflami, które mogą trafić na ściany, podłogi czy obudowę kominka. Wyrazistości nabiorą wnętrza, które w całości wykończone zostaną drewnianą sklejką, podkreślając tym samym szlachetny i ciepły nastrój czterech kątów.

Jak każdy materiał drzewny, sklejka Eko-dekor firmy SKLEJKA-EKO S.A. posiada właściwości izolacyjne i wygłuszające, ograniczając dobiegający z zewnątrz hałas i drgania. Dostępna jest w bogatej palecie naturalnych barw – od odcieni białego i stalowego, przez zieleń, aż po jasne i ciemne brązy oraz mahoń – możliwe jest pomalowanie sklejki boazeryjnej na dowolny kolor spośród bogatej gamy oferowanej przez firmę SKLEJKA-EKO S.A. Dzięki zróżnicowanej kolorystyce z łatwością zrealizujemy projekt klasycznego, przyjaznego środowisku domu, dobierając odcień sklejki boazeryjnej do całościowego wystroju wnętrza. Harmonijnie skomponowana aranżacja pozwoli nam poczuć urok otaczającej natury.

ikona_sklejka
ikona_sklejka

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 15/11/2018 16:34

    CytujSkomentuj

    O ile jakoś za drewnem jednak w domu nie przepadam, bo uważam, że jednak powoduje wrażenie ciężkosci w domu to te kompozycje są nawet nawet. Wiadomo, musiałabym zobaczyć chociaż próbkę, jak to by się u mnie sprawowało – bo co innego oglądać na ekranie komputera a co innego przymierzyć i obejrzeć z każdej strony. Bardzo fajna propozycje :)

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.