brw-azteca-ikona
Fot. Black Red White, kolekcja Azteca
Kalina Samek
27/08/2015

5 sypialni z różnych stron świata

Słoneczna Portugalia, zimna Norwegia, a może awangardowa Wielka Brytania? Miłośnicy różnorodnych krajów świata z łatwością stworzą ich namiastkę we własnym domu dzięki właściwej aranżacji sypialni. Oto wskazówki, jak zrobić to w stylu 5 zupełnie różnych państw

Są takie wyjazdy wakacyjne, o których marzy się, aby trwały wiecznie. Dalekie kraje, egzotyczne krajobrazy albo po prostu tubylcy o urzekających osobowościach sprawiają, że zwykły urlop zamienia się w namiastkę bardziej beztroskiej codzienności. Ten wesoły nastrój nie musi wcale pryskać wraz z końcem urlopu. Niezapomnianą atmosferę można w prosty sposób przenieść do własnego domu. Wystarczy jedynie zaaranżować sypialnię w stylu ulubionego kierunku wakacyjnych wyjazdów. Oto 5 przykładów, jak uzyskać taki efekt za pomocą mebli dostępnych w ofercie Black Red White.

  • W stylu portugalskim

Portugalia to kraj kolorów. Na ulicach, w restauracjach i mieszkaniach Porto oraz Lizbony co rusz można się natknąć na azulejos, wielobarwną dekoracyjną terakotę zdobiącą ściany. Na tych zwróconych ku oceanowi kolory co wieczór wydobywają promienie intensywnie pomarańczowego słońca zachodzącego nad Atlantykiem. Oddanie tego nastroju we własnej sypialni będzie możliwe dzięki kolekcji Porto. Wystarczy odrobina wyobraźni, żeby jasne, matowe i wysokie komody oraz szafy zamieniły się w bielone wapnem portugalskie domy na tle zachodzącego słońca, czyli po prostu pomalowanej na bordowo ściany.

  • W stylu bawarskim

Bawaria to region, w którym żyją najwyższej klasy rzemieślnicy pracujący z drewnem. Nic dziwnego, jest gęsto zalesionym rejonem, a słynny Bayerischer Wald to największy w Niemczech zwarty kompleks leśny oraz pierwszy park narodowy tego kraju.

Przytulny, naturalny klimat tradycyjnych dla tej krainy rustykalnych domów odda w sypialni kolekcja Bawaria. Utrzymane w stylistyce vintage, piękne brązowe meble wprowadzą do wnętrza powiew nostalgii, którego centralnym punktem będzie szafa Bawaria z lustrzanymi drzwiami.

  • W stylu brytyjskim

Brytyjskość powszechnie kojarzy się z królową, piciem herbaty oraz szkocką kratką. A przecież od lat 60. Londyn jest jednym z europejskich centrów awangardy w dziedzinie projektowania – od futurystycznych i ultrafunkcjonalnych osiedli mieszkaniowych po meble designem podkreślające odważne ambicje mieszkańców miast.

W tym duchu utrzymana jest także kolekcja Possi: system składa się z modułów, które można samemu dopasowywać do własnych potrzeb. Komody oraz szafy w kolorystyce swingującego Londynu lat 60. nadadzą sypialni charakter, zachwycający gości i napełniający energią.

  • W stylu skandynawskim

Skandynawowie ponad wszystko cenią sobie stonowanie i prostotę. Szwedzi oraz Norwegowie w aranżacjach mieszkań stawiają więc na sprzęty z naturalnego drewna zaprojektowanie w minimalistycznym stylu, a także spokojne odcienie szarości.

Sypialnię w stylu skandynawskim stworzą zatem ściany pomalowane na ciemnostalowy kolor, a także meble z kolekcji Anticca Black Red White, zaprojektowane zgodnie z najlepszymi zasadami duńskiego designu. Monotonię takiego wnętrza może przełamać jeden kontrastowy szczegół, np. wazon z wyraziście żółtymi tulipanami.

  • W stylu meksykańskim

Meksyk kojarzy się z feerią kolorów i kontrastowych wzorów, jednak to tylko turystyczne złudzenie. W rzeczywistości mieszkańcy tego latynoskiego kraju wolą stonowane wnętrza, w których mogą znaleźć nieco wytchnienia przed palącym południowym słońcem. W Lomas de Chapultepec, najbardziej eleganckiej dzielnicy stolicy (gdzie średnie roczne temperatury przekraczają 30 stopni Celsjusza), królują więc biele i szarości. Idealnie do takiej aranżacji nadaje się kolekcja Azteca Black Red White. Białe meble z wysokim pomysłem nadadzą elegancki charakter wnętrzu, którego centralnym elementem może się stać wygodne łóżko Azteca 160.


Aranżacja: Black Red White, kolekcja Azteca


Aranżacja: Black Red White, kolekcja Bawaria


Aranżacja: Black Red White, kolekcja Porto

brw-azteca-ikona
brw-azteca-ikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.