123nowepraca9
Ela Makos
02/02/2016

A na podłodze…

…położę panele. A może lepsze będzie drewno? Te dylematy towarzyszą wielu osobom, które urządzają właśnie mieszkanie i chciałyby, aby ich podłoga dobrze się prezentowała

Rynek oczywiście odpowiada na każdą potrzebę klienta. Zadowolony będzie zatem zarówno ten, kto zdecydował się na kauczuk, jak i ktoś, kto wybrał szkło.

Dobrze jeżeli posadzka oprócz swych oczywistych funkcji spełnia jeszcze jedną – dobrze się prezentuje. Innowacyjne pokrycia podłogowe dedykowane są osobom, które posiadają niestandardowe pomysły na aranżację. Wydaje się jednak, że takie też są obecne trendy. Materiałem wyjątkowo często wykorzystywanym przez architektów i wykonawców do wykończenia podłóg jest w ostatnich miesiącach konglomerat kwarcowy, łączący estetykę polerowanego kamienia z ciepłem naturalnej, drewnianej podłogi.

Jaki materiał wybrać?

Wybierając idealny materiał warto wziąć także pod uwagę funkcję danego pomieszczenia i jego styl. Oczywiście istotny jest kolor podłogi, ale równie ważna jest jej także faktura. Skomplikowane mozaikowe kompozycje czy wysublimowane wzory będą optycznie pomniejszać pomieszczenie, natomiast monochromatyczne posadzki o wysokim połysku odbijając padające światło dadzą wrażenie przestronności i rozświetlą aranżację. Dla tych, którzy cenią sobie skrajnie nowoczesne wnętrza idealna może się okazać podłoga…z blachy. Zazwyczaj posiada ona ozdobne ryflowania. Arkusze wykonane ze stali nierdzewnej bądź aluminium pozwalają osiągnąć ciekawe efekty wizualne, jednak drobne wytłoczenia mogą okazać się uciążliwe w codziennym czyszczeniu. W industrialnych aranżacjach spotkać można także wykładziny kauczukowe o charakterystycznym, lekko połyskliwym wyglądzie i gęstej, zamkniętej powierzchni. Wielość wybarwień oraz niepodatność na ścieranie to atuty tego produktu. Do niestandardowych rodzajów pokryć podłogowych, które nadal są jeszcze pewną ciekawostką, należą posadzki wykonane ze szkła, skóry czy poddanemu recyklingowi plastiku.

Podłogi kamienne

Materiałem cenionym i coraz częściej polecanym przez architektów oraz wykonawców jako atrakcyjny rodzaj pokrycia podłogowego jest konglomerat kwarcowy. Kwarcyty to materiały wysokiej jakości, łączące w sobie naturalne surowce, które są następnie spajane i obrabiane za pomocą nowoczesnych technologii. Powierzchnie konglomeratowe, ze względu na niską nasiąkliwość, niepodatność na zaplamienia, antyseptyczność oraz trwałość kolorystyczną, pierwotnie stosowane były do produkcji powierzchni roboczych – blatów kuchennych oraz podumywalkowych. Szybko jednak zyskały uznanie jako materiał do tworzenia stylowych i trwałych posadzek. Podłogi z konglomeratu łączą elegancję polerowanego kamienia z ciepłem naturalnego drewna. W przeciwieństwie do marmuru czy granitu nie są zimne w dotyku – dzięki komponentom użytym w  produkcji, takim jak piaski krzemionkowe czy żywica, konglomeraty przejmują temperaturę otoczenia, mogą być także stosowane na ogrzewanie podłogowe.

Źródło: www.prasoweinfo.pl

123nowepraca9
123nowepraca9

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 26/01/2019 16:53

    CytujSkomentuj

    Mam w domu zwykłe panele i raczej sobie chwalę, bo są ciepłe, łatwoe się je myje i są dość neutralne w wyrazie – nie dominują wystroju całego mieszkania. No i ogromnym plusem przy decyzji na „tak” przy panelach jest też to, że również szybko można się ich pozbyć i położyć nową warstwę i z innym kolorem, gdyby ktoś chciał zmienić

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.