Showroom Euforma w Bydgoszczy (3)
fot. materiały prasowe
Edyta Nowicka
23/08/2016

Cudzy design chwalicie

Nie mamy się czego wstydzić, nasz rodzimy design ma się całkiem nieźle. Słowa te potwierdzają konkretne nagrody, którymi wyróżniane jest polskie wzornictwo oraz zainteresowanie naszymi projektantami na arenie międzynarodowej. Czy my potrafimy jednak równie dobrze docenić tych twórców?

Wiele jest obecnie konkursów, które pozwalają podkreślić wyjątkowość polskich projektantów i ich dzieł. Jedne z takich zawodów to „Must Have”, stanowią one kluczowy dla nich punkt w tej dziedzinie. Propagowanie polskiego designu, wyłaniając godne uwagi, najciekawsze wzory oraz trendy to najistotniejszy cel inicjatywy. Dzięki temu na wystawach zespolonych z tym konkursem  można oglądać np. oprawy oświetleniowe, których niecodzienny kształt przyciąga obserwatorów. Podczas takich wystaw inspirujące i niecodzienne może być wszystko, od kolekcji porcelany stołowej aż po pozornie proste krzesła  służące nam w jadalni.

Trzeba jednak zauważyć, że polskie projekty są często doceniane za granicą. Potwierdzeniem tego mogą być liczne nagrody oraz zaproszenia do współpracy przy okazji tworzenia wystaw. Tak jak to było np. na mediolańskim iSaloni. To z pewnością powód do dumy. Co więcej, poza granicami kraju coraz częściej można usłyszeć o znanych krajowych markach i konkretnych nazwiskach projektantów. Trzeba jednak pamiętać o tym, że to klient ostatecznie decyduje o tym, czy projektant i produkt, który stworzył zdobędzie rynek i serce nabywcy.

Jak zaznacza Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, trudno dziś bez dobrego wzornictwa osiągać sukcesy rynkowe w tym zakresie. To właśnie ono oraz odpowiednia jakość produktów sprawiają, że polskie produkty są doceniane w kraju i poza nim

Źródło: PLN Design Group
fot. materiały prasowe

Showroom Euforma w Bydgoszczy (3)
Showroom Euforma w Bydgoszczy (3)

Komentarze Dodaj komentarz (2)

  1. Niania 12/11/2016 07:01

    CytujSkomentuj

    Idąc w myśl artykułu, że cudze chwalimy, swego nie znacie, chciałabym kilka słów napisać o marce Gerlach – firmie z tradycjami i inspirującymi pomysłami w kategorii produktów kuchennych. Ich rozwiązania to połączenie klasyki z nowoczesnymi elementami. Warto pochylić się nad ofertą tej marki.

  2. Dagmara 01/09/2019 19:16

    CytujSkomentuj

    A ja tu właśnie mega patriotycznie ;) ale i jako człowiek, który ma oczy ;) bardzo wychwalam polskie pomysły. Wiadomo że projektanci z innych krajów, mający dostęp do lepszej wiedzy, szkoleń czy różnych warsztatów, mają większy dostęp do tego, ale i Polacy rozwijają się jak burza :)

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.