800na600korytarz
Julia Nieznalska
21/08/2015

Domowy korytarz z pomysłem

Dobre pierwsze wrażenie robi się tylko raz. Ta prawidłowość dotyczy nie tylko osób, ale także miejsc

Anna Poprawska, dekoratorka wnętrz portalu Homebook.pl podpowiada, jak zaaranżować domowy korytarz, dzięki któremu mieszkanie już od progu będzie witać gości stylowym wyglądem oraz pomysłowymi rozwiązaniami. Większość mieszkań nie dysponuje dużym, reprezentacyjnym holem. Bardzo często mamy za to do czynienia ze stosunkowo wąskim, wydłużonym korytarzem, łączącym drzwi wejściowe z przejściami do innych pomieszczeń. „Taką przestrzeń możemy optycznie powiększyć nie tylko stosując jasne barwy ścian, ale także ustawiając w korytarzu odpowiednio duże lustro.” – mówi Anna Poprawska, dekoratorka wnętrz z portalu Homebook.pl i wyjaśnia: „W zależności od wybranego stylu aranżacji, może być ono oprawione w tradycyjną, ozdobną ramę, ale także zajmować swoją powierzchnią nawet całą ścianę, nawiązując do modernistycznej architektury obficie wykorzystującej szkło.”

W korytarzu  powinno się na pewno znaleźć miejsce na odzież i obuwie. „Do ich przechowywania warto wykorzystać istniejące wnęki, zabudowując je półkami z przesuwanymi drzwiami lub wychylanymi szafkami na buty. Pomoże to utrzymać porządek, jednocześnie umożliwiając zagospodarowanie  powierzchni frontów ciekawymi dekoracjami, takim jak ulubione plakaty czy obrazy.” – podpowiada ekspert portalu Homebook.pl.
Praktycznym elementem wystroju jest też zawsze miejsce, w którym można usiąść podczas zakładania lub zdejmowania obuwia. „Taką funkcje może pełnić zarówno stylowa ławeczka, będąca istotnym elementem aranżacji wnętrza, jak i umieszczone na niskiej szafce proste, miękkie siedzisko.” – podpowiada Anna Poprawska, dekoratorka wnętrz z Homebook.pl.

Warto rozważyć także rozszerzenie funkcji korytarza, dzięki któremu nie będzie on tylko łącznikiem z innymi pomieszczeniami. „Ustawiony pod ścianą regał zapełniony ulubionymi książkami wprowadzi do wnętrza przytulny klimat i jednocześnie pomoże efektywnie wykorzystać przestrzeń, co szczególnie docenią posiadacze małych mieszkań. Korytarz można także zamienić w niewielką, prywatną galerię sztuki, której ściany ozdobią wzorzyste tapety i liczne obrazy, a stylowe meble i dodatki oświetli okazały, dekoracyjny żyrandol.” – podpowiada ekspert portalu Homebook.pl.

Przygotowując aranżację przedpokoju, warto skorzystać z bogatej bazy projektów dostępnej na portalu Homebook.pl. Znajdziemy tam wiele ciekawych propozycji, przygotowanych przez polskich architektów i dekoratorów wnętrz, które z pewnością pozwolą każdemu znaleźć inspirację do stworzenia wyjątkowego korytarza.

800na600korytarz
800na600korytarz

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.