ikona
Ela Prochowicz
03/04/2012

Impresje w twoim mieszkaniu

Dziś w wystroju wnętrza liczy się wrażenie. Dlatego ułożona i spokojna geometria zaczyna przegrywać walkę z asymetrią. Ciekawy i zaskakujący kształt, nietypowe zestawienia kolorów, oryginalne dodatki – to wszystko jest dozwolone. Ma prezentować osobowość właściciela mieszkania. Z pomocą przychodzi nam sklep www.impresje24.pl

Wanna w środku pokoju? Dlaczego nie? Ściany pomalowane w wielkie, kolorowe geometryczne figury? Owszem. Biurko z komputerem obok barku, albo w jadalni? Proszę bardzo.

Asymetria jest coraz bardziej popularna nie tylko w doborze i ustawieniu poszczególnych elementów budujących wystrój wnętrza, ale i w samych meblach. Coraz częściej spotkać się możemy z nietypowymi kształtami wanien, umywalek, zlewów i szafek kuchennych, stołów w jadalni, o łóżkach do sypialni, szafach, garderobach i meblach w salonie już nie wspominając.

Po niestandardowe rozwiązania warto sięgać. Zwłaszcza po takie własnego autorstwa. Gwarantują niepowtarzalność, a przy zachowaniu umiaru – niepowtarzalnie pozytywne wrażenie odwiedzających i przede wszystkim dobre samopoczucie właściciela. Jest jeszcze jedna zasada geometrii aranżacji, na którą warto zwrócić uwagę. Jest to podział między harmonią wystroju, a owej harmonii burzeniem, czy to przez dobór wzorów na ścianę, czy też mebli. – Symetria pasuje do naszych pomieszczeń wtedy, kiedy planujemy, że wnętrze będzie łagodne, stonowane, klasyczne. Kiedy ma ono mieć charakter ciepłego pomieszczenia, gdzie będziemy odpoczywać, czy też spędzać dużo czasu, na przykład relaksując się – zauważa Monika Gołębiewska. – Asymetria natomiast pasuje do wnętrz nowoczesnych, również zimnych, gdzie przebywamy krótko i nie zdążymy „rozproszyć” myśli – dodaje.

- Dzisiaj jesteśmy przede wszystkim odważniejsi przy projektowaniu asymetrycznych wnętrz. Stawiamy na oryginalny charakter pomieszczenia – mówi Monika Gołębiewska. – Ludzie coraz częściej decydują się na takie nietypowe rozwiązania. Trzeba je jednak umiejętnie dopasowywać do pomieszczeń chcąc uzyskać zamierzony efekt oryginalności. Bardzo dobrym przykładem jest również styl Art Deco, który moim zdaniem przechodzi dzisiaj renesans – wylicza.

Aby nasze wnętrze zyskało na oryginalności, warto sięgnąć po wyjątkowe meble i dodatki. Stylowe biurka, sekretarzyki, piękne fotele, oryginalne komody i garderoby i niepowtarzalne dodatki: lustra, toaletki, wyjątkowe ramki na zdjęcia – wszystko dla miłośników niepowtarzalnych wzorów i faktur. Znajdziecie to w sklepie internetowym www.impresje24.pl. Tam zawsze jest coś nowego do odkrycia. Kilkanaście stylów od baroku do nowoczesnego design zadowolą nawet najbardziej wymagającego klienta poszukującego odrobiny wyjątkowości do swojego mieszkania.

ikona
ikona

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. wroblak 07/05/2012 10:24

    CytujSkomentuj

    Te mebelki są naprawdę wyjątkowe i niepowtarzalne

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.