ikona1234jedzenie_dom
Ela Makos
05/05/2016

Innowacyjna kuchnia

Pogoń za tym co świeże i innowacyjne widać nawet w naszych kuchniach. W aranżacje tego najważniejszego pomieszczenia w całym domu coraz częściej angażują się wszyscy domownicy, a nawet osoby spoza tego grona

Stworzenie kuchni marzeń moglibyśmy zacząć od zatrudnienia architekta. Tak naprawdę to zdarza się jednak bardzo rzadko. Około 5% badanych zawsze korzysta z jego usług. Badania sugerują, że mimo wszystko lubimy jednak polegać na własnym guście. W końcu sobie ufamy najbardziej. Jeżeli już mamy korzystać z czyjejś porady to zazwyczaj pytamy innych domowników, szczególnie dzieci, a raczej nastolatków.

Podczas tworzenia swojej nowej kuchni coraz częściej wybieramy to, co innowacyjne. Na pierwszym miejscu brane pod uwagę są innowacje „ekologiczne”, takie jak sprzęty oszczędzające energię oraz wodę. Doceniana jest także ich cicha praca. Na następnych pozycjach znalazły się urządzania „nowoczesne”. Prawie co drugi Polak chętnie stałby się także posiadaczem piekarnika z podwójnym obiegiem powietrza, umożliwiającym równomierne pieczenie potraw oraz lodówki z technologią spowolniającą proces starzenia się żywności.

Popularna jest również zmywarka, która sama neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Poza tym wymienia się takie innowacje jak: automatyczne wyłączanie płyty grzewczej, specjalny cykl czyszczenia piekarnika parą lub pyrolizą czy blokada uruchomienia płyty grzewczej.

Urządzanie kuchni jest sporym wyzwaniem, nie tylko aranżacyjnym, ale i finansowym. Warto jednak zainwestować w to pomieszczenie, ponieważ sprzęty, które tam postawimy będą nam służyć przez długi czas. Jest to zatem spora inwestycja, która zaprocentuje w przyszłości.

Źródło: www.prasoweinfo.pl

ikona1234jedzenie_dom
ikona1234jedzenie_dom

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.