oryginalne dodatki odmienią wnętrze Twojego mieszkania
Dagna Starowieyska
20/05/2011

Jak lepiej mieszkać?

Oto kilka sztuczek, których realizacja poprawi funkcjonowanie Twojego domu. Cześć z nich to proste do realizacji pomysły, a cześć jak np.: termomodernizacja to opłacalne inwestycje na lata zapewniające znaczne oszczędności

1. ZIEMIA DO ZIEMIAN
Segreguj śmieci, ale rób to z głową, wtedy nie będzie to męczące i czasochłonne. Wystarczy zadbać by specjalny pojemnik na surowce był łatwo dostępny. Najlepiej by znajdował się obok pojemnika na zwykłe śmieci. Wtedy nawet w ostatniej chwili możemy wrzucić odpady do odpowiedniego.

2. SPANIE I ŚWIATŁO NA DOBRY NASTRÓJ
Jeśli wstajesz rano z bolącym kręgosłupem, albo budzisz się niewyspany to prawdopodobnie znak by wymienić łóżko lub materac. Dołujące, zimne i źle rozmieszczone światło zdecydowanie źle wpływa na nastrój w domu. Pójdź do najbliższego sklepu z lampami, nawet mała nowa lampka może natychmiast zmienić klimat otoczenia. W Internecie napewno łatwo znajdziesz ciekawe oferty.

3. ŚWIETLNA OSZCZĘDNOŚĆ
Idź za ciosem. W nowych lampach zastosuj energooszczędne żarówki. Zużywają nawet do 70% mniej energii, a świecą co najmniej kilka razy dłużej. Stopniowo zamieniaj przepalone, tradycyjne żarówki wymieniając je na ekologiczne. Dobre światło w domu to więcej chęci do aktywnego spędzania czasu.

4. PODŁOGA ZIMOWA
Zorganizuj specjalne miejsce w przedpokoju na mokre buty. Idealnie sprawdzają się plastikowe taco-kuwety. W kącie pod ręką szmatki, na których można przedostać się do środka nie zdejmując butów. Używamy tylko jak nam się spieszy J

5. POKOCHAJ PRYSZNIC
Biorąc prysznic zużywamy średnio 3 razy mniej wody niż podczas kąpieli w wannie. Średnio w wannie pochłaniamy ok. 90-120 l wody, a pod prysznicem tylko 30-40 l wody. Miesiąc kąpieli pod prysznicem to oszczędność ok. 2000 l wody, oczywiście gdy nie śpiewasz tam przez 3 kwadranse.

6. UWODZICIELSKI ZAPACH i ŚWIECZKI
Dla poprawy klimatu oczywiście, jeśli tylko lubisz orientalne zapachy zaord ynuj kadzidełka. Jeśli nie jesteś ich fanem wybierz w sklepie świece zapachowe, które ciepłym światłem dodatkowo pozytywnie wpłyną na domową atmosferę. Używaj ich niekoniecznie od święta!

7. PRZYJEMNY KLIMAT WNĘTRZ
Postaraj się ocieplić swój dom lub namów do termomodernizacji wspólnotę budynku w którym mieszkasz. Wykonanie ocieplenia izaloterm wysokiej jakości np. styropianem w kropki gwarantuje w pomieszczeniach przyjemny klimat: ciepło zimą i przyjemny chłód latem. Dodatkowe plusy? Zużywasz mniej energii, oszczędzasz pieniądze i chronisz środowisko.

8. SZTUKA I BLISCY WOKÓŁ CIEBIE
Wybierz najlepsze zdjęcia z ostatnich lat i zrób ich powiększenia, powieś w wybranym miejscu w dobrych ramkach. Nie oszczędzaj na tym. Na aukcji internetowej kup: obraz, plakat, reprodukcje. Wszytko w zależności od nastroju i zasobności portfela. Kieruj się swoimi upodobaniami, to musi się Tobie podobać.

9. PORZĄDKI
Narzekasz na brak miejsca? Zrób remanent. Wyrzuć lub rozdaj niepotrzebne rzeczy. Jeśli naprawdę szkoda ci czegoś wyrzucić oddaj potrzebującym lub sprzedaj na aukcji internetowej. W ostateczności zapakuj i schowaj w piwnicy lub na strychu.

10. SZYBKIE KOLOROWE ZMIANY
Daj ponieść się fantazji. W jedno popołudnie pomaluj wybraną ścianę w salonie i /lub sypialni na kolor, który naprawdę lubisz. Nowej generacji, szybkoschnące wodne farby gwarantują wykonanie pracy w kilka godzin. Efekt jest natychmiastowy. Używaj, wałka, papierowych taśm ochronnych oraz folii na podłogę.


Oprac. dzięki pomocy Centrum Informacyjne Termo Organiki

oryginalne dodatki odmienią wnętrze Twojego mieszkania
oryginalne dodatki odmienią wnętrze Twojego mieszkania

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. danka82 03/01/2012 11:10

    CytujSkomentuj

    co to są za kółka te czarne na ścianie?

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.