Leusink 0119
fot. materiały prasowe
Ela Makos
29/01/2016

Jak oddzielić kuchnię od salonu?

Salon połączony z kuchnią to nie tylko ciekawe rozwiązanie architektoniczne, ale także dobry sposób na jeszcze częstsze przebywanie z bliskimi nam osobami. W dobrze urządzonym miejscu miło jest po prostu spędzać czas

Nie jest łatwo zaaranżować pomieszczenie, które przez wzgląd na swoje funkcje powinno w jakimś sensie od siebie odbiegać. Aby oddzielić kuchnię od salonu, z którym jest połączona wystarczy jednak odpowiedni dobór farb.

Pierwsze marzenie – mieć kawalerkę

Najpierw na myśl przychodzi salon połączony z kuchnią znajdujący się w kawalerce, o której marzy wielu młodych ludzi. Mimo niewielkich rozmiarów oraz ograniczonej ilości światła dziennego mieszkanie tego rodzaju może zachwycać klimatem. W przypadku takiego wnętrza trzeba postawić na ocieplenie wnętrza i jego delikatne rozświetlenie. Na pewno odpowiednie będą tu odcienie takich kolorów jak beż, biel czy żółć. Ważne, aby były to jasne barwy. Wykorzystując takie kolory, możemy pobawić się efektem gradacji. Odmienny charakter pomieszczenia podkreślą sosnowe meble i ścienne ozdoby w klimacie retro. Pamiętajmy, że kuchnia znajduje się zaraz obok, dlatego dobrze jest pomyśleć także o farbach odpornych na zbrudzenia czy wilgoć.

Budynek przemysłowy

Jeżeli podejmujemy się zmiany tego rodzaju budynku na mieszkanie to kuchnia otwarta na salon bywa koniecznym rozwiązaniem. We wnętrzach typu loft granice pomiędzy pomieszczeniami są zwykle umowne i zaznaczone subtelnymi zmianami materiałów – drewniany parkiet przechodzi w betonową posadzkę, cegła łączy się z gładką ścianą. Idąc tym tropem, nie musimy szukać sposobów na wydzielenie kuchni i salonu. Ważne, by pomieszczenia te były spójne i komfortowe. Dobrze jest użyć do takich zabiegów odcieni szarości, czerni i bieli.

Wyraźny podział

Jeżeli nasze pomieszczenie jest dużo nie trzeba się uciekać wyłącznie do rozświetlenia. Można wtedy zaszaleć także z ciemnymi odcieniami. Dla kuchni wyposażonej w białe meble o gładkiej, połyskującej powierzchni, efektownym dopełnieniem będzie na przykład odcień ciemnego brązu. Kolor ten można zastosować miejscowo, malując na przykład jedną, największą ze ścian. Wbrew utartym opiniom, ciemny, szlachetny brąz zestawiony z czarnym, lakierowanym blatem, stalowymi akcesoriami o prostej formie może prezentować się nowocześnie i świeżo. W tej sytuacji, w salonie mogą natomiast gościć ciepłe barwy, które zajmą się odbijaniem dziennego światła, a więc będą działać na rzecz powiększania całego wnętrza.

Źródło: Royal Brand PR

Leusink 0119
Leusink 0119

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.