ikona1234dom_ubrania
Edyta Nowicka
17/06/2016

Kamień we wnętrzu

Czasami nie wystarczy tylko pomalowanie ścian na przypadkowy kolor. Chcąc nadać swojemu wnętrzu elegancji i sprawić, aby się ono wyróżniało,warto podczas aranżacji ścian wziąć pod uwagę kamień. Dobranie go do wnętrza musi być jednak przemyślane

Zastosowanie kamienia naturalnego we wnętrzu naszego domu to bardzo ciekawe rozwiązanie. Pasuje on właściwie do każdego wnętrza. To jego odnalezienie się w każdym miejscu jest możliwe dzięki niepowtarzalności wzorów i bogatej kolorystyce. Można znaleźć kamień zarówno w kolorze jasnego beżu, jak i ciemnego brązu czy czerni. Z pewnością będzie mógł zostać dopasowany do każdego wnętrza.

Decydując się na wykorzystanie granitu, marmuru czy trawertynu, należy zwrócić uwagę na wielkość wnętrza, w którym zostanie użyty. W przestrzennym salonie idealnie sprawdzą się dekoracje z kamienia na całej ścianie. Marmur, który charakteryzuje się subtelnym użyleniem, doskonale dopełni aranżację. Takie rozwiązanie może być odpowiednie, jako tło domowych elementów, np. telewizora. Granit będzie idealny do wykończenia kominka. Jest trwały oraz odporny na czynniki mechaniczne. Warto wykorzystać ten materiał nie tylko do obudowy samego kominka, ale całej ściany, na której się znajduje.

Dobrym rozwiązaniem jest również mariaż kamieni naturalnych i stworzenie kompozycji w dowolnej kolorystyce. Takie kamienne dodatki mogą okazać idealne także w sypialni. Dzięki niemu można stworzyć np. niebanalny zagłówek do łóżka. Jeśli mamy z kolei niewielkie pomieszczenie to można w nim utworzyć małą, kamienną mozaikę lub obraz. Odpowiedni może się w tym wypadku okazać trawertyn. On sam w sobie potrafi zachwycić, więc z pewnością jest dobrym wyborem. W jego strukturze mamy często szczątki roślin i zwierząt, a to jeszcze bardziej przekonuje o jego niezwykłości. Dzięki niemu można stworzyć unikatowy, niepowtarzalny efekt. Poza walorami estetycznymi kamień naturalny wyróżnia się trwałością oraz łatwością w utrzymaniu czystości.

Kuchnia oraz łazienka to także dobre miejsca do tego, aby wprowadzać w nich kamienne elementy. Eksperci radzą, aby w wypadku tych pomieszczeń stawiać na kamienie spiekane. Są one szczególnie ważne ponieważ charakteryzują się niewielką nasiąkliwością. Dzięki kamieniowi, w łazience możemy się też poczuć jak w SPA. Miłośnicy minimalizmu mogą sięgnąć po kamienne rozwiązania w kuchni. Na rynku dostępna jest bogata kolorystyka. Od odcieni arktycznej bieli, pustynnego piasku po brązy i czernie przypominające barwę mokrej ziemi. Różnorodność struktur wykończenia kamienia spiekanego od jedwabistych po szczotkowane powierzchnie pozwoli na dowolność aranżacji pomieszczenia.

Źródło: Brand Voice

ikona1234dom_ubrania
ikona1234dom_ubrania

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.