ikona1234dom_wnetrze
Karol Pisarski
20/12/2016

Karnawałowy dom

Karnawałowe szaleństwo może być obecne nie tylko na parkietach, ale i w domu każdego z nas. W jaki sposób sprawić, aby karnawał zagości we wnętrzu? Są gadżety, które świetnie korespondują z czasem zabawy, który dopiero przed nami

W tym sezonie istotą będzie prostota oparta na połączeniu czerwieni z blaskiem metali. Dzięki temu nasz dom stanie się nie tylko elegancki, ale i zyska wyrazistość oraz charakter. Warto jednak postawić na zmiany, które już od samego progu zaskoczą gości przybyłych na karnawałową zabawę.

Któż z nas nie marzył np. o czerwonym dywanie. Rozłożenie go pozwoli choć przez małą chwilę poczuć się niczym gwiazda filmowa. Co więcej będzie również chronił podłogę przed zabrudzeniami oraz niechcianymi śladami obcasów. Idąc tym tropem można w swoim domu zaaranżować także ściankę zdjęciową. Zanim jednak pojawią się pierwsze zdjęcia na ściance, warto zorganizować więcej wieszaków, które w sezonie zimowym pozwolą wszystkim gościom na znalezienie miejsca na swoje okrycie wierzchnie.

Aranżując wnętrze należy pamiętać, że karnawał to czas beztroski i zabawy, więc musimy zadbać o odpowiednio duży parkiet. Nie zastawiajmy pomieszczenia zbędnymi meblami, które niepotrzebnie ograniczą przestrzeń i będą przeszkadzać podczas tańca. Dobrym rozwiązaniem jest zrezygnowanie z dużego stołu na rzecz kilku mniejszych mebli, na których rozstawimy świece i drobne przekąski dla gości.

Bardzo ważną, a często pomijaną przez nas kwestią, jest właściwe oświetlenie. Nic nie dodaje wnętrzu uroku tak jak nastrojowe, przytłumione światło świec. Rozmigotany blask ognia wniesie do pomieszczenia tajemniczy, przytulny klimat. Na przyjęcia w bardziej eleganckim i szykownym stylu, sprawdzą się bogato zdobione, stojące świeczniki. Nie zapominajmy, że karnawał jest beztroskim czasem spędzanym z przyjaciółmi. To również doskonała okazja, aby wprowadzić odrobinę szaleństwa również do naszych wnętrz.

Źródło: GUT PR

ikona1234dom_wnetrze
ikona1234dom_wnetrze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.