ikona1234dom_wnetrze3
Ela Makos
29/04/2016

Klimatyczne światło

Odpowiednie światło we wnętrzu może zupełnie zmienić jego o klimat. Nie chodzi tutaj jednak o światło, które dają nam lampy, ale o to, którego źródłem są różnego rodzaju świece

Światło w każdym z pomieszczeń wpływa nie tylko na komfort pracy czy wypoczynku, ale może przede wszystkim wpłynąć na klimat danego miejsca. Dobrze kształtują go między innymi świece. Dzięki nim atmosfera domu może się stać magiczna. Będą one wspaniałą ozdobą, która oświetla mieszkanie, ale również rozprzestrzenia przepiękny zapach.

Świece zapachowe sprawdzają się w wielu sytuacjach. Stąd też ich bogaty wybór. Na każdą okazję znajdzie się bowiem ta idealna. Wśród nich znajdują się świeczki dekoracyjne, zapachowe, świece na różne okazje takie jak Boże Narodzenie, Wielkanoc czy też Walentynki, ślub i wiele innych. W zależności od tego, czy dekorujemy wnętrze na co dzień, czy na specjalne okazje, wybieramy świeczki o różnych kształtach, wzorach czy kolorach. Te, które służą nam podczas świąt zazwyczaj ozdobione są charakterystycznymi dla konkretnego okresu elementami. W czasie Wielkanocy najczęściej wybierane są te w jasnych, wiosennych kolorach, a więc żółte czy zielone. Zazwyczaj przybierają też charakterystyczne kształty upodabniając się do zajączków lub jajek. Podobnie jest z innymi okazjami. Na Walentynki wybierane są świece w kształcie serc lub przynajmniej mające czerwony kolor. Najważniejsze jest jednak to, że dzięki nim zapanuje w mieszkaniu wspaniały nastrój, a chwile staną się niezapomniane.

Po tego typu asortyment nie musimy jednak od razu biec do sklepu. Możemy je także wykonać sami. Do wykonania takiej świeczki zapachowej potrzebny jest knot ze sznurka, a także stearyna, która może być wytopiona ze starych świec lub zakupiona. Tak przygotowani możemy zabrać się do dzieła. Warto rozpocząć od rozpuszczenia starych świec w garnku tak, aby powstała luźna masa. Dobrze jest jednak zadbać o to, aby rozpuszczane świece miały te same kolory. Zmieszanie świec w różnych kolorach w tym momencie nie będzie dobrym pomysłem. Gdy już masa zostanie zrobiona to pozostanie nam podjęcie decyzji dotyczącej formy świecy. Decyzja podjęta? Wlewamy do formy wspomnianą masę i gotowe. Stworzenie zapachowej ozdoby również nie jest trudne. Można do tego wykorzystać na przykład pomarańcze czy też inne owoce. Podobnie działają przyprawy lub olejki eteryczne.

Źródło: www.prasoweinfo.pl

ikona1234dom_wnetrze3
ikona1234dom_wnetrze3

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. aleksandra 04/02/2020 05:03

    CytujSkomentuj

    Ubustwiam takie domowe i sprytne porady domowe. Często robię domowe ozdoby do domu a na Święta dekoracje. I bardzo to lubię i myślę, że dobrze mi to wychodzi. No i oszędność pieniążków,by nie wydawać na głupoty skoro można samemu to zrobić. Chętnie zrobię i dam tu znać. to może ktoś się jeszcze zachęci.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.