ikona1234dom_wnetrze3
Ela Makos
16/06/2016

Kuchnia w kilku odsłonach

Kuchnia to jedno z bardziej popularnych miejsc każdego domu. Staje się ona jeszcze cenniejsza wtedy, gdy we własnym zakresie, w zaciszu naszego mieszkania przygotowujemy posiłki. Nie zawsze wiadomo jednak jak ją urządzić. Dylematem może być również to czy kuchnia powinna być otwarta na salon czy też nie

Rynek daje nam teraz wiele możliwości i rozwiązań. Korzystając z nich możemy urządzić kuchnię na nieskończenie wiele sposobów. Wszystko w tej kwestii zależy przede wszystkim od naszych możliwości lokalowych, metrażowych i finansowych.  Szeroka oferta mebli i sprzętu AGD umożliwia urządzenie funkcjonalnej i przytulnej kuchni bez względu na to, czy jest ona połączona z salonem czy stanowi oddzielne pomieszczenie. Wybór rodzaju kuchni zależy zatem od naszych upodobań i charakteru.

Wybór kuchni otwartej to nadanie temu pomieszczeniu cech nowoczesności. Będzie ona dobrym rozwiązaniem szczególnie w małych mieszkaniach, ponieważ optycznie powiększy przestrzeń. Świetnie radzi sobie również w dużych wnętrzach i przestronnych domach. Najważniejsze przy urządzaniu otwartej kuchni jest dobre skomponowanie jej z resztą pomieszczeń, aby stanowiła idealne dopełnienie całości.

Połączenie kuchni z salonem to przede wszystkim uzyskanie większej przestrzeni. Jest to również dobre rozwiązanie wtedy, gdy chcemy uzyskać naturalne, dzienne światło w kuchni bez okna. Jeśli chcielibyśmy uzyskać jeszcze lepszy efekt powiększenia optycznego to warto we wnętrzu postawić na biel.

Jakie możemy wyróżnić zalety kuchni otwartej? Przede wszystkim pozwala nam ona na wykonywanie kilku czynności w tym samym czasie, a więc jest idealnym rozwiązaniem dla wielozadaniowców. Podczas przygotowywania posiłku możemy np. kontrolować bawiące się w salonie dziecko. Przy odpowiednim ustawieniu mebli, możemy oglądać telewizję czy uczestniczyć w rozmowach z gośćmi. Jest to więc idealne rozwiązanie dla osób niestroniących od towarzystwa.

Zamknięta kuchnia może się jednak okazać lepsza dla tych, którzy stawiają na intymność i spokój. Zwolenników obu tych rozwiązań jest równie dużo. To także lepsza opcja dla tych, którzy sprzątanie po przygotowywaniu posiłków wolą zostawić na później. Udając się na krótki odpoczynek do salonu nie będziemy musieli wtedy patrzeć na stertę brudnych naczyń. Dzięki oddzieleniu kuchni od reszty pomieszczeń znika problem rozprzestrzeniającego się po całym domu zapachu przygotowywanych posiłków. Nawet najlepszy wyciąg czy okap nie są w stanie w całości zniwelować kulinarnych zapachów. Oddzielenie kuchni pozwala także na relaks w ciszy w salonie, ponieważ nie słyszymy pracującego w kuchni blendera czy innego sprzętu.

Jeśli trudno jest się komuś zdecydować na wybór otwartej lub zamkniętej kuchni to może on również postawić na kuchnię półotwartą. Jeśli przeszkadza nam nieporządek, strefy roboczą oraz zmywania możemy zasłonić półścianką i wyeksponować resztę kuchni. Dla jeszcze bardziej niezdecydowanych oraz nielubiących zapachów jedzenia w całym domu, polecamy zamontowanie drzwi przesuwnych, dzięki czemu na żądanie mamy kuchnię otwartą lub zamkniętą. Kuchnia półotwarta powinna jednak kolorystycznie i stylowo korespondować z salonem.

Źródło: Good One PR

ikona1234dom_wnetrze3
ikona1234dom_wnetrze3

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.