nebl1
magda
04/12/2018

Kwiat w mglistej bańce

Szukasz innowacyjnego sposobu na ekspozycję swoich kwiatów? A może potrzebujesz detalu, który podkreśli charakter wnętrza? Berlińskie Studio Rem ma niezwykłą propozycję, która sprawdzi się tak w klasycznych, jak minimalistycznych wnętrzach.

Czy to jeszcze wzornictwo użytkowe, czy już sztuka? Pewnie po trochę z każdego, jak w każdym udanym projekcie. W świecie, gdzie wymyślono już podobno wszystko, wciąż zdarzają się takie właśnie okazy, jak Nebl. Projekt szklanych kloszy na kwiaty sprawi, że rośliny będą przysłonięte mgłą, stając się dekoracją pomieszczenia.

Nebl (od niemieckiego Nebel, tj. mgła) to dwuczęściowy zestaw złożony z doniczki i dmuchanego ręcznie klosza z mlecznego szkła. Choć przepuszcza dużo światła, ten typ szkła tworzy wrażenie powstawania mgły właśnie, dodając kwiatom aury tajemniczości. Docenią go rośliny lubiące zacienienie oraz te umieszczone w miejscach często narażonych na uszkodzenia fizyczne.

Klosz ma prosty, minimalistyczny wzór skupiony na umożliwieniu roślinom rozłożenia gałęzi i liści. Im bliżej powierzchni szkła, tym więcej kwiat dostanie światła. Z perspektywy człowieka im bliżej, tym bardziej widoczny element, a im dalej – tym bardziej tajemniczy.

Z uwagi na bardzo prosty projekt i zastosowanie neutralnych barw zestaw tego rodzaju będzie pasował tak do nowoczesnych, jak skandynawskich, klasycznych czy rustykalnych wnętrz.

Zdjęcia: Studio Rem

nebl1
nebl1

Komentarze Dodaj komentarz (2)

 1. Dagmara 06/12/2018 23:41

  CytujSkomentuj

  Wooow – ale przepiekne rzeczy! Wy to naprawdę macie oko do takich designerskich smaczków, Redakcjo. Przecudnie to wygląda i faktycznie, jak spowite gęstą mgłą. Widzę po różnych trendach, że coraz modniejsze są te tak zwane lasy w słoikach i też to, co nas zbliża choć trochę do natury. To jest myślę, że dobry kierunek.

 2. Kolorowa 31/01/2020 15:59

  CytujSkomentuj

  Ale cudo.
  Trzymajcie taki poziom nadal redakcjo.
  Ciekawa jestem czy cos takiego by sie udalo zrobic samemu.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.