uroda4ikonanowe123
Edyta Nowicka
30/08/2016

Łazienki lubią drobiazgi

Idealna i stylowa łazienka to taka, w której wszystko jest dopracowane. Od koloru ścian, przez wybór armatury aż po detale, które decydują o odbiorze całości. Ważne, aby na koniec wszystko dobrze ze sobą współgrała, a żaden z drobiazgów nie zepsuł efektu. Na co warto zwrócić zatem szczególną uwagę?

W trakcie aranżowania łazienki nie powinniśmy zapominać przede wszystkim o detalach. To one stanowią o efekcie końcowym i klimacie całego pomieszczenia. Producenci dbają natomiast o to, aby dostarczyć nam drobiazgów, które będą odpowiedzią na każdą z wymyślonych przez nas aranżacji. Tak tez powstają pomysłowe kosze i bieliźniarki, które są nie tylko funkcjonalne, ale i bardzo stylowe. Kosze na bieliznę najczęściej są wiklinowe, drewniane, plastikowe, silikonowe lub zrobione z tkaniny.

Istotny jest także wspomniany kosz na odpady. Poza stalowymi, metalowymi czy plastikowymi koszami coraz częściej można spotkać również te kartonowe. Wbrew pozorom może on stanowić ciekawy element naszej łazienki, szczególnie gdy równie niecodzienna jest jego forma. Nie bójmy się np. tych w kształcie sześciokąta.

Detale wyróżniają się szczególnie w małych pomieszczeniach. Takich, które niewiele w sobie mieszczą. Nawet jeśli są naprawdę niezbyt duże to nie może w nich zabraknąć np. wieszaków na ręczniki, mydelniczki czy choćby małej szafki. Co ciekawe, one również mogą stać się częścią całej stylizacji i sprawić, aby była ona bardziej wyrazista. Przygotowując łazienkę bardzo często zapominamy jednak o przykręceniu wspomnianych wieszaków. Dla zapominalskich są jednak i te, które można doczepić w każdej chwili i to bez wiercenia w ścianie. Warto jednak zwrócić uwagę na to, czy są one wytrzymałe. Ciągle odczepiające się wieszaki to zmora wielu ludzi, ale producenci designerskich akcesoriów coraz częściej zwracają na to szczególną uwagę. Poza nimi przygotowują w zestawach podobne mydelniczki, również na przyssawkach, a nawet narożne stojaki, które są przymocowane w podobny sposób.

Jeśli już mowa o łazience to nie może w niej zabraknąć lustra. Wielu nie wyobraża sobie nawet łazienki bez tego elementu. To jedna z najistotniejszych części, dlatego warto dokładnie przemyśleć jej kształt, wielkość, a także sposób oświetlenia lustra. Wybierając akcesoria łazienkowe powinniśmy się zastanowić przede wszystkim nad tym, czy będą pasowały do całości i czy przydadzą się w praktyce. W każdej łazience, niezależnie od jej metrażu, znaleźć powinny się podstawowe sprzęty. Oprócz tego, aby łazienka była kompletna, należy w sposób odpowiedni dobrać dekoracje, które wypełnią pustą przestrzeń.

Źródło: GutPR

uroda4ikonanowe123
uroda4ikonanowe123

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 01/09/2019 19:14

    CytujSkomentuj

    No właśnie, ja przepadam wprost za takimi cudnymi drobiazgami, dodającymi wnetrzu charakteru. CZasem naprawdę kilkoma małymi rzeczami ale z głową i pomysłem dobranymi, robi się niepowtarzalny i zgodny z nami klimat i to jest właśnie piękne w domu. Że widać, że to DOM :)

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.