ikona1234dom_wnetrze
Karol Pisarski
19/01/2017

Meble dostosowane do naszych potrzeb

Kupując nowe meble zazwyczaj zwracamy uwagę przede wszystkim na ich kolor czy wykończenia. Zanim jednak wyjdziemy ze sklepu z nowym łóżkiem czy krzesłem warto dowiedzieć się, z czego wykonany jest konkretny mebel, a także, ile czasu zajmie nam dbanie o jego czystość

W wyborze mebla wypoczynkowego jakość elementów, z których jest on wykonany powinna być najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze.  Najpierw patrzymy na kolor i materiał, dopiero później sprawdzamy jakie funkcje posiada i czy pasuje do naszego trybu życia. Klienci salonów meblowych często nie są świadomi tego, że w przypadku mebli wypoczynkowych ich kolor możemy dobrać według własnego gustu, bez rezygnowania z jego funkcji. Wystarczy zapytać w sklepie o dostępne materiały.

Warto zwrócić uwagę m.in. na to czy materiały obiciowe będą praktyczne. Dobrze jest dodatkowo przemyśleć czy pasują tym samym do trybu życia domowników. Jeśli mamy w domu zwierzęta, które wylegują się na kanapie to powinniśmy sprawdzić jaka jest odporność na ścieranie się danej tkaniny. Wytrzymałość tkanin mierzona jest za pomocą testu Martindale’a. Określa on maksymalną ilość potarć materiału, po którym następuje przetarcie. Oczywiście, nie musimy znać specjalistycznych pojęć, wystarczy, że zapytamy sprzedawcy o wytrzymałość materiału, a później dopasujemy ją do naszych potrzeb.

Gdy już wybierzemy odpowiedni materiał to dobrze byłoby także sprawdzić, ile czasu zajmie nam dbanie o jego czystość. Ci, którzy nie lubią poświęcać zbyt wiele na usuwanie zabrudzeń powinni pomyśleć o tkaninach odpornych na plamy.

Jeśli spędzamy dużo czasu na kanapie, a dodatkowo mamy dzieci i zwierzęta, wybierzemy dobrą tkaninę. Tak, aby bez obaw móc się oddawać dobrej zabawie, zamiast zastanawiać się, czy nie poplamimy jej sokiem.

Kupując nowe meble często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że tkaniny tapicerskie powinny posiadać odpowiednie certyfikaty. Najpopularniejszym atestem w branży meblarskiej -  jest Oeko-Tex Standard 100. Tkaniny posiadające taki atest są produkowane z komponentów wolnych od substancji szkodliwych dla człowieka. Aby produkt mógł starać się o otrzymanie tego atestu, każdy z elementów wykorzystanych przy jego produkcji musi spełniać wymogi Oeko-Tex Standard 100. Istotny jest również atest trudnopalności.

Źródło: Agencja Face it!

ikona1234dom_wnetrze
ikona1234dom_wnetrze

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 01/09/2019 19:07

    CytujSkomentuj

    Tkaniny odporne na plamy to coś co chyba jest mi niezbędne przy urządzaniu się na nowo. Co prawda nie pod kątem brudzącego i wymiotującego dziecka ;) bo syn już duży chłop, ale mamy zwierzaki w domu i pod ich kątem tak teraz właśnie o tym pomyślałam. Że na jakiegoś kłaczka czy wymioty by sie bardzo przydało

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.