fototapeta
Dagna Starowieyska
29/08/2019

Motywacja na zamówienie? Zafunduj sobie plakat, który dobrze nastraja!

Cytat wytatuowany na skórze, koszulka z napisem, kubek z zabawnym hasłem, wreszcie plakat motywacyjny z wartościowym przesłaniem – typograficzne akcenty otaczają nas na każdym kroku.

Skąd taka ich popularność? Większość z nas jest wzrokowcami, dlatego lepiej przyswajamy sobie informacje, które są zapisane. Tak jak powtarzane kiedyś mantry, tak utrwalone na przedmiotach lub naszym ciele napisy pozwolą nam lepiej zapamiętać przesłanie, z którego warto czerpać inspiracje w codziennym życiu. W tym artykule chcieliśmy skupić się na plakatach, których rola nie ogranicza się jedynie do dekoracji wnętrza.

Aranżacja mieszkania ma na celu nie tylko stworzenie stylizacji, która będzie efektowna. Przede wszystkim chodzi o wyczarowanie przestrzeni, w której będziemy się doskonale czuć, a dobre samopoczucie nie jest dyktowane tylko przez modę i obowiązujące trendy. Właśnie dlatego warto zwracać uwagę na takie akcenty, które będą przyjemne dla oka i których obecność będzie dobrze na nas oddziaływać. Z pewnością do takich elementów wystroju możemy zaliczyć plakat motywacyjny.

Zapytaliśmy eksperta z Myloview.pl, gdzie sprawdzi się taka dekoracja:

Znakomitym miejscem będzie salon, sypialnia czy przedpokój w naszym mieszkaniu. Taki plakat sprawdzi się wszędzie tam, gdzie spędzamy dużo czasu lub potrzebujemy dawki pozytywnej energii – na przykład zaraz po przebudzeniu lub tuż przed wyjściem z domu do pracy. Ale to nie jedyne rozwiązanie. Świetnym pomysłem jest plakat motywacyjny do biura, czyli przestrzeni, gdzie niejednokrotnie musimy stawiać czoła najprzeróżniejszym wyzwaniom. Odpowiednio dobrane hasło, zawieszone w zasięgu wzroku, naprawdę pozwoli nam zachować zimną krew lub obudzi w nas ukryte głęboko pokłady energii. W salonie, sypialni, a może w służbowym biurze? Znajdź najlepsze dla siebie miejsce, a my wraz ze specjalistą podpowiemy Ci, jaki napis będzie się znakomicie prezentował!

By dobrze rozpocząć dzień

Dobry poranek to klucz do udanego dnia. Warto więc zrobić wszystko, co w naszej mocy, by zagwarantować sobie jak najlepszy start. Pożywne śniadanie, aromatyczna kawa i duża dawka pozytywnego myślenia! W pośpiechu możemy zapomnieć o tym, jak ważna jest motywacja i pogodne nastawienie – nie tylko do innych i do świata, ale także do nas samych. Plakat z odpowiednim przesłaniem może się znaleźć w sypialni nad łóżkiem bądź w garderobie, gdzie wybieramy ubrania do pracy, w przedpokoju nad konsolą, skąd bierzemy klucze przed wyjściem z domu, a nawet w kuchni, gdzie jemy śniadanie. A jakie treści może głosić taka ozdoba? Specjalista od aranżacji wnętrz wybrał dla nas dwie propozycje: „Just because your path is different doesn’t mean you’re lost” i „Be yourself – everyone else is already taken”. Duże, drukowane litery to znakomity wybór, bo nawet gdy będziemy jeszcze zaspani, nie przeoczymy takiego hasła.

By obudzić wiarę w siebie

Zebrane tutaj propozycje będą się doskonale nadawać do ozdobienia biura. Zaletą plakatów jest to, że nie musimy ich nawet przybijać do ściany, jeśli nie możemy wbijać gwoździ w służbowym pomieszczeniu – wystarczy, że ustawimy je na półce jak zdjęcie w ramce. To pewne, że w przestrzeni, którą spersonalizujemy, będziemy nie tylko lepiej się czuć, ale także lepiej pracować. Atmosfera w miejscu pracy jest bardzo istotna, a motywujący cytat będzie stanowił dla nas niejednokrotnie podporę w trudnych momentach. – wyjaśnił nam ekspert z Myloview.pl.
Na jakie hasła warto postawić? Wśród wielu propozycji wybraliśmy takie oto pomysły: „Do something today that your future self will thank you for”, „Shoot for the Mars. Even if you miss, you’ll land among the stars” lub „A person who never made a mistake never tried anything new”. Nie ma ludzi nieomylnych, dlatego warto sobie uświadomić, że błędy, które popełniamy, mogą być przydatne, by wyciągnąć z nich naukę na przyszłość. Zamiast gotowego wzoru możemy także zafundować sobie plakat motywacyjny na zamówienie z wybranym przez siebie napisem.

By odważyć się na więcej

Znane powiedzenie mówi: do odważnych świat należy. Bardzo często jednak boimy się nowych wyzwań i rzadko wychodzimy ze swojej strefy komfortu. Tymczasem życie jest tylko jedno i nie warto rezygnować z rzeczy, które są dla nas cenne lub które po prostu lubimy. Po latach będziemy żałować, że czegoś nie zrobiliśmy. Dlatego motywacyjny plakat to świetny pierwszy krok do tego, by częściej podejmować odważne decyzje i nie bać się tego, co będzie. Możemy wybrać cytat o uniwersalnym charakterze w postaci hasła: „Only dead fish go with the flow”, który zachęci nas do tego, by iść pod prąd. Ale możemy także zdecydować się na przesłanie, które będzie związane z naszymi zainteresowaniami lub marzeniami. Znakomitym przykładem jest wzór: „Travel because you were not born just to pay bills and work”.

Na zakończenie ekspert z Myloview ma coś jeszcze do powiedzenia:

Taki plakat potraktujmy nie tylko jako dekorację wnętrza. Wybierzmy wzór, który stanie się dla nas wartościowym elementem wyposażenia i który będzie nas motywował, pozytywnie nastrajał lub zachęcał do wychodzenia ze swojej strefy komfortu. Wówczas spełni swoją rolę w stu procentach.

fototapeta
fototapeta

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 29/08/2019 16:24

    CytujSkomentuj

    Bardzo fajny pomysł. Ładny dla oka też oczywiście, ale co najważniejsze – myślę, że motywacja raczej rośnie od takich słów niż spada :) tak więc korzystajmy z dobrodziejstw słowa pisanego. Samemu myślę, że też można zrobić taki plakat i z przyjemnością zawiesić w pokoju.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.