ikona1234dom_wnetrze3
Ela Makos
29/02/2016

Na lodówce, na szafie…wszędzie!

Nie ma chyba szybszego sposobu na to, by zmienić wystrój wnętrza niż ten, o którym będzie za moment. Wystarczy do tego tylko trochę chęci i… naklejka!

Zmiana w sypialni, kuchni czy jakimkolwiek innym wnętrzu nie musi się wiązać z rewolucyjnym remontem, podczas którego mamy w domu pełno kurzu i bałaganu. Aby nadać wyrazistości danemu pomieszczeniu wystarczy naklejka. Na czym można ją umieścić i jak to zrobić?

Na szafie

Naklejki są najprostszym sposobem na to, aby odmienić wygląd naszej szafy lub garderoby. Jeśli co dzień rano, podczas ubierania się, stwierdzamy, że znudził nam się ten mebel, nie musimy od razu kupować nowego. Poza tym nie każdy chce, aby na szafie znajdowała się monotonna okleina lub lustro. W tym wypadku sprawdzi się oczywiście naklejka. Szafę z pewnością ożywi motyw łąki połączonej z kolorowymi roślinami czy ptakami. Produkt wpasuje się zarówno na szafę wnękową, przesuwną, ale również na tradycyjną dwu- lub trzy-drzwiową. Jeżeli całość urządzona jest w stonowanych kolorach to kolorowa naklejka na pewno odświeży pomieszczenie.

Na lodówce

Kto powiedział, że lodówka musi być biała czy szara. Może być także kolorowa! Szczególnie, gdy nasze meble również nie zachwycają różnorodnością barw. Tu możemy wybrać coś o wiele spokojniejszego niż w przypadku wspomnianej szafy. Zamiast łąki i motyli można wybrać na przykład wąską uliczkę w starym mieście, stare drzwi z drewna, ceglany mur, kolorowe kwadraty czy orzeźwiające cytrusy.

Na dziecięcej szafie

Pokoje dziecięce kojarzą się z żywymi kolorami i bajkowymi wzorami, dlatego z łatwością można do niego dopasować odpowiednia naklejkę adekwatną do zainteresowań dziecka. Na szafie, w pokoju małego miłośnika motoryzacji można przykleić bajkową grafikę, która przedstawia np. animowane samochody, autobus czy samolot. Dziewczynki również mogą się czuć wyróżnione, szczególnie, gdy na swojej szafie zobaczą małą księżniczkę lub inną postać, którą bardzo lubią.

Naklej to!

Naklejki, które często wykonywane są na folii adhezyjnej, przylegają do gładkich powierzchni dzięki napięciu powierzchniowemu. Coraz częściej korzysta się także z folii z technologią punktowego kleju.

Powierzchnia klejowa, która składa się z małych kropek pozwala na aplikację folii bez ryzyka pojawienia się pęcherzyków powietrza, zagnieceń czy nierówności. Struktura kropek tworzy kanały powietrza, dzięki którym jej powierzchnia rozkłada się równomiernie na podłożu. Oznacza to, że z wyklejaniem nawet dużych powierzchni, poradzą sobie nawet niewykwalifikowane osoby. Aby naklejki zachowały swój wygląd i właściwości przez cały okres użytkowania, należy delikatnie czyścić je przy użyciu miękkiej ściereczki.

Źródło: www.prasoweinfo.pl

ikona1234dom_wnetrze3
ikona1234dom_wnetrze3

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 26/01/2019 16:48

    CytujSkomentuj

    Brzmi jak w miarę proste do zaaplikowania w domowym zaciszu bo myślę akurat nad czymś, co odmieni nieco dom ale się przy tym nie narobię jak wół ;) a efekt będzie tak samo fajny. Niby piszą że można samemu to zrobić ale bym się chyba jednak bała, że coś nierówno położę i co wtedy, przecież nie będę zdzierać…

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.