wnetrza
Ela Prochowicz
30/08/2019

Naklejki z makami – sposób na ciekawe wnętrze

Kwiaty od wielu lat są niezwykle popularnym motywem dekoracyjnym, wykorzystywanym chętnie nie tylko w sztuce ludowej.

W ostatnim czasie szczególnym uznaniem cieszą się zwłaszcza wizerunki gatunków polnych – takich jak na przykład maki. Naklejka na drzwi lub ścianę z tymi charakterystycznymi, intensywnie czerwonymi kwiatami może posiadać bardzo różne zastosowania w naszych domach.

Niezależnie od tego, czy trafi na ścianę, któryś z mebli, drzwi czy okno, od razu ożywi każde wnętrze, nadając mu naturalnego, sielskiego uroku. Z naszego poradnika dowiecie się jak najefektowniej wykorzystać tego typu wzory. Gwarantujemy, że przypadną one do gustu nie tylko miłośnikom kwiatów!

Niebanalna naklejka – maki we wszystkich kolorach

Choć kiedy słyszymy słowo “maki”, zazwyczaj oczyma wyobraźni widzimy pola czerwonych kwiatów z charakterystycznym ciemnym środkiem, to jednak rośliny te posiadają dziesiątki odmian kolorystycznych. Warto tu wspomnieć chociażby o makach białych, żółtych, różowych, błękitnych, a nawet jasnofioletowych.

Ta niezwykła różnorodność barw w połączeniu z ujmującą delikatnością samych kwiatów sprawia, że są one niezwykle ciekawym tematem dekoracyjnym. Ich wizerunki z powodzeniem możemy zastosować w większości wnętrz, z łatwością dopasowując naklejkę do całego pomieszczenia pod kątem kolorystyki. Przykładowo jeżeli zależy nam na wyrazistym efekcie, który przyciągnie wzrok i natychmiast ożywi najbliższe otoczenie, doskonałym pomysłem będzie sięgnięcie po wzory przedstawiające intensywnie czerwone albo słonecznie żółte maki.

Jeśli natomiast chcemy uzyskać kompozycję subtelną, bazującą na delikatnej dekoracji z makami, najlepszym wyborem są wzory z białymi kwiatami.

Idealna naklejka na ścianę? Maki!

Pewnie zastanawiacie się dlaczego spośród różnych opcji dekoracyjnych warto zwrócić uwagę właśnie na naklejki. Odpowiedź jest bardzo prosta – są ozdobą uniwersalną, pozwalającą na kreatywne uatrakcyjnienie najróżniejszych rodzajów powierzchni. Jeśli nie macie więc pomysłu na to, jak nadać oryginalnego wyglądu starej szafie, albo chcecie ekonomicznie oraz szybko ożywić i unowocześnić dom, naklejki okażą się doskonałym rozwiązaniem.

Maki są natomiast bez wątpienia kwiatami wyjątkowymi. Jak wspomnieliśmy już wcześniej, posiadają niezwykle delikatny urok oraz atrakcyjne kolory, dzięki czemu doskonale sprawdzają się jako temat dekoracji.

Jeśli mieszkacie w centrum dużego miasta, a marzycie o odrobinie natury pod własnym dachem, możecie jedną ze ścian ozdobić dużymi wzorami przedstawiającymi te czerwone kwiaty. Jasne meble, naklejki na szafie, rośliny w wazonie – i już możemy się cieszyć gorącym, wakacyjnym klimatem. Innym, doskonałym pomysłem na ciekawą aranżację jest też “pokój tematyczny”, w którym dominować będzie motyw makówek.

Subtelne naklejki – maki i ich płatki

Delikatny, niemal przezroczysty wygląd płatków maków sprawia, że są one doskonałym wyborem jeśli zależy nam na dekoracji naprawdę subtelnej, choć jednocześnie (ze względu na ich kolor), nie pozbawionej atrakcyjnej wyrazistości.

Wzory z nimi sprawdzą się więc doskonale między innymi w sypialni nastolatki, zwłaszcza w towarzystwie jasnych kolorów, a także w kuchni. Tam można zamiast wizerunku kwiatów wykorzystać naklejki przedstawiające makówki lub ziarenka. Warto również rozważyć wykorzystanie tego typu dekoracji w łazience.

Przykładowo białe płytki z naklejonymi na nie czerwonymi makami będą wyglądały niezwykle oryginalnie. Jeżeli całą aranżację uzupełnimy dodatkowo o czarne meble i ciemną baterię umywalkową, uzyskamy intrygujący i ciekawy efekt. Jeśli chodzi o pomysły na makową dekorację do salonu, interesującym rozwiązaniem jest skorzystanie z niewielkich naklejek do ułożenia falistej linii biegnącej przez jedną ze ścian. Zabieg ten sprawdzi się zwłaszcza w minimalistycznych, nowoczesnych wnętrzach.

Kwiatowy zawrót głowy

Maki to motyw, który z powodzeniem możemy wykorzystać nie tylko samodzielnie, ale także jako część większej, kwiatowej kompozycji. Doskonałym pomysłem na ożywienie nudnego wnętrza jest pomalowanie jednej ze ścian na jasny, jednolity kolor, a następnie naklejenie na nią naklejek przedstawiających różne gatunki kwiatów o rozmaitych kształtach i kolorach.

Powstała w ten sposób “łąka” doskonale uzupełni wystrój domu miłośnika roślin lub mieszczucha tęskniącego za naturą. Warto pamiętać jednak, że jest to dekoracja bardzo wyrazista, rzucająca się w oczy. Tym samym najpewniej będzie dominować wizualnie w pomieszczeniu.

Dlatego najlepiej wkomponować ją w jasne, niewielkie wnętrze urządzone z prostotą. W otoczeniu innych dekoracji lub wielu mebli straci ona na swojej atrakcyjności, a równocześnie może spowodować wrażenie estetycznego przeładowania.

Tekst przygotowany we współpracy z Redro.pl

wnetrza
wnetrza

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 03/09/2019 18:33

    CytujSkomentuj

    Przepiękna propozycja. Bardzo lubię takie dużoformatowe dekoracje, do samodzielnego zagospodarowania, bo niewielkim kosztem można totalnie zmienić wygląd pokoju czy szafy jak powyżej. Brawo

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.