ludzie2ikonanowe123
Edyta Nowicka
05/01/2017

Niezapomniana impreza karnawałowa

W czasie karnawałowych spotkań z pewnością nie zabraknie ciekawych i zaskakujących pomysłów na to, w jaki sposób przygotować przyjęcie. Najlepiej takie, które zaskoczy znajomych i wywoła na ich twarzach uśmiech. Jak sprawić, aby bliscy wspominali tę imprezę jeszcze przez długi czas?

Karnawał to czas, w którym możemy popuścić wodze fantazji. Jest to doskonała okazja do tego, aby trochę zaszaleć i zdecydować się na przyjęcie tematyczne lub bal przebierańców. Dobór dekoracji i stworzenie odpowiedniego menu wymaga nieco kreatywności, ale jest też świetną zabawą. Czasami wystarczy jedynie kilka akcesoriów, dzięki którym będziemy w stanie zupełnie zmienić klimat danego miejsca. W te zimowe, pochmurne dni możemy np. przywołać nieco słońca, organizując wieczór w stylu hawajskim.

Czego będziemy potrzebować? Z pewnością odrobiny kreatywności i kilku gadżetów. Nasze niebanalne stroje czy drinki z palemką to oczywiście podstawa. Szeroka oferta sklepów sprawia jednak, że bez trudu możemy również zdobyć takie akcesoria jak naczynia bambusowe. Wystarczy zatem dobrze poszperać, aby na swojej imprezie naprawdę zaskoczyć znajomych różnorodnością.

A może pragniemy wprowadzić do wnętrza trochę zimowego klimatu? Stwórzmy zatem namiastkę lodowej krainy w swoim domu. Jeśli chcemy, aby nasze wypieki wpasowały się w klimat przyjęcia, zastanówmy się nad uatrakcyjnieniem ich wyglądu poprzez nadanie im nietuzinkowego kształtu. Pomocne mogą być również ozdoby służące do pieczenia. Czasami wystarczy też posypać ciasto cukrem pudrem albo dodać kilka jadalnych perełek, aby nasze zimowe wypieki zupełnie zmieniły charakter. Czego jeszcze nam potrzeba? Poza gadżetami, które pomogą nam w udekorowaniu stołu przyda się również odpowiedni strój. W takim wnętrzu królowe śniegu czy śnieżynki są mile widziane.

Udana potrawa to taka, która jest nie tylko pyszna, ale i pięknie wygląda. Sposób podania jest równie ważny, jak smak, a wybrana przez nas zastawa może podkreślić charakter naszego przyjęcia i pomoże nam odpowiednio wyeksponować dania. Należy jednak pamiętać, że w karnawale najważniejsza jest dobra zabawa i spędzony wspólnie czas. Nie rezygnujmy z parkietu do tańca na rzecz stołu uginającego się pod ciężarem naszych specjałów. Zamiast tego postawmy na drobne przekąski typu finger food.

Jeśli mówimy o zabawie karnawałowej to nie możemy również zapomnieć o szampanie, który zawsze kojarzy nam się z tym miło spędzonym czasem. Warto jednak przede wszystkim pamiętać, że dobre przyjęcie karnawałowe nie musi oznaczać wielogodzinnych przygotowań. Czasami wystarczy jedynie ciekawy pomysł i kilka pasujących gadżetów, które zwrócą uwagę gości.

Źródło: Gut PR

ludzie2ikonanowe123
ludzie2ikonanowe123

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 01/09/2019 19:08

    CytujSkomentuj

    Poki co jeszcze lato/jesień ale bardzo lubię zapraszać znajomych na wspolne zabawy i spędzanie czasu u nas. Taki pomysł na domowe party jest super pomysłem, gdy człowiek bawi się w otoczeniu najbliższych mu osób. Polecam domówki, mają swój klimat!

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.