lignum_ikona
Podłogi drewniane potrafią przetrwać nawet kilka pokoleń, fot. www.lignum.pl
Julia Nieznalska
10/10/2011

Podłoga drewniana przetrwa pokolenia

Drewno to ponadczasowy materiał wykorzystywany w aranżacji wnętrz. Jest trwałe, świetnie akumuluje ciepło, jest wspaniałym izolatorem elektrycznym i akustycznym. Co więcej – jest materiałem naturalnym. Drewniana podłoga to symbol klasy, elegancji i dobrego gustu właścicieli domu

Na rynku dominują dwa rodzaje podłogi – panele i parkiet. Zarówno prawdziwe drewno, jak i to imitowane urzekają swoim wyglądem. Jednak jeśli chodzi o rodzaj materiału, z którego zostały wykonane jest pomiędzy nimi zasadnicza różnica. Panele podłogowe świetnie imitują drewno. Obecnie na rynku mamy nieskończoną liczę możliwości odnośnie kolorów i odcieni. Nowością na rynku są np. te przypominające ceramikę lub kamień. Specyficzny odgłos jaki panele wydają producenci starają się „uciszyć” specjalnymi warstwami wyciszającymi, co ma jeszcze bardziej upodobnić je do drewna. Panele mają jedną podstawową wadę: elektryzują się i z tego powodu przyciągają kurz unoszący się w powietrzu.

Kiedy następnym razem wybierzemy się do sklepu i oferta paneli podłogowych wyda nam się znacznie atrakcyjniejsza (zwłaszcza cenowo), pamiętajmy, że panele to wyrób sztuczny, podczas gdy podłoga drewniana to produkt naturalny i inwestycja, nie tylko w wystrój wnętrza ale także w zdrowie domowników. Podłoga drewniana jonizuje powietrze, nie przyciąga kurzu (co jest niezwykle istotne dla alergików), tłumi hałas i dzięki izolacji termicznej daje wrażenie „ciepłej podłogi”. Podstawową zaletą takiej podłogi jest surowiec, z którego ją wykonano. Wykorzystanie drewna w domu jest też wyrazem troski o środowisko.

Podłogi drewniane są o wiele trwalsze niż sztuczne panele. Dobrze wykonany i zadbany parkiet może przetrwać nawet kilka pokoleń! Kiedy czas i użytkowanie go przez domowników zostawią na nim ślady, wystarczy poddać go cyklinowaniu i znów cieszyć oko stylową podłogą. Parkiet można ułożyć na wiele różnych sposobów, a ogranicza nas tylko wyobraźnia. Parkiet dzielimy na klasy. Najwyższa z nich to 1. Odznacza się ona brakiem sęków oraz jednolitym kolorem. Niższe klasy dopuszczają już występowanie skaz oraz różnic w odcieniach.

Jednym z wiodących wykonawców parkietów drewnianych, który gwarantuje najwyższą jakość wykonania, jest firma Lignum. Jeśli marzy nam się drewniany parkiet wystarczy:

1. Zgłosić się do firmy Lignum, gdzie zostaną nam przedstawione najkorzystniejsze opcje parkietów drewnianych do wyboru. Podłoga, jej specyfika i kolor, zmieniają charakter pomieszczenia dlatego warto się dobrze zastanowić zanim dokonamy wyboru. A wybierać jest z czego: zaczynając od drewna krajowego, kończąc na tym egzotycznym.

2. W momencie kiedy firma Lignum posiada niezbędne informacje, odnośnie pomieszczenia, w którym ma zostać położona podłoga drewniana, w naszym domu pojawi się pracownik, który dokona odpowiednich pomiarów i zapozna się ze specyfiką podłoża, na którym podłoga zostanie ułożona

3. Czas ułożenia podłogi zależy od powierzchni i materiałów użytych do jej wykonania. W trosce o dobro i zadowolenie Klienta gwarancja na podłogę drewnianą ustalana jest indywidualnie z Klientem.

Kiedy już parkiet zagości w naszym domu, pamiętajmy, żeby nie kłaść na nim dywanu! Drewniana podłoga to ozdoba sama w sobie i szkoda ją przykrywać!

Powyższy materiał jest materiałem promocyjnym

lignum_ikona
lignum_ikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.