ikona1234dom_wnetrze
Ela Makos
20/04/2016

Problematyczny metraż

Mała łazienka to duży problem dla tego, kto chciałaby w niej coś zmienić. Przy ewentualnym remoncie można bowiem zadziałać na swoją niekorzyść i przypadkowo sprawić, że będzie się wydawała jeszcze mniejsza

W łazience chcielibyśmy mieć wszystko to co najpotrzebniejsze. Jeżeli jednak do wykorzystania jest niewielki metraż to kabina prysznicowa, wanna, kilka szafek i jeszcze inne wielkogabarytowe sprzęty mogą się zwyczajnie nie zmieścić. Nawet jeżeli komuś uda się z kolei upchnąć wszystko, co wydaje mu się potrzebne to może się natomiast okazać, że nie będziemy mogli tam wejść, aby z niej skorzystać lub po prostu wszystko będzie wyglądało na bardzo zagracone.

Stosowanie się do kilku prostych zasad może jednak załatwić sprawę. Wybór płytek będzie tu jednak jednym z kluczowych zadań. To, jak będzie wyglądać nasza łazienka w głównej mierze jest ich zasługą.  Od tego, na jakie się zdecydujemy, będzie zależał charakter pomieszczenia. Będąc posiadaczem małej łazienki znacznie lepiej jest postawić na duże płytki. Dzięki nim powierzchnie nabiorą harmonijnego, jednolitego charakteru, a tym samym całe pomieszczenie będzie wyglądało na znacznie większe i przestronniejsze.

Jeżeli płytki zostaną już wybrane to warto znaleźć odpowiednie oświetlenie. Nie od dzisiaj wiadomo, że odpowiednie światło może zdziałać cuda. W małej łazience sprawdzi się oświetlenie o chłodnej, białej barwie. Sprawi ono, że całe wnętrze mimo wszystko wyda się nieco większe. Dodatkowo będzie potęgowało efekt czystości i schludności.

Podstawą każdej łazienki jest lustro, bez niego, podobnie jak bez kilku innych rzeczy, nie może ona funkcjonować. Szczególnie ważne jest ono dla pań. W końcu przed nim codzienni się malują czy czeszą. Panowie również je doceniają. Szczególnie wtedy, gdy zamierzają się właśnie ogolić. W małej łazience kapitalnie sprawdzi się duże lustro, znajdujące się na całej ścianie nad umywalką. W tym wypadku dobra będzie także szafka z lustrem. Pozwoli ona na wprowadzenie do tej przestrzeni lustra, a przy okazji załatwi temat szafki, która z pewnością przyda się na chowanie drobiazgów.

Trzymanie się tych reguł oraz zachowywanie porządku pozwoli nawet na małej przestrzeni zrobić coś, co z zachwytem będą podziwiać nasi znajomi. Kto w końcu powiedział, że małe nie może być pięknie?

Źródło: www.prasoweinfo.pl

ikona1234dom_wnetrze
ikona1234dom_wnetrze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.