ikona1234ludzie_dziecko
Ela Makos
31/08/2016

Przestrzeń stworzona dla dziecka

Pojawienie się w domu pierwszego dziecka to spore wydarzenie dla wszystkich, którzy od dawna oczekiwali na malucha. W takich sytuacjach liczy się nie tylko przygotowanie do wychowania nowego członka rodziny, ale i znalezienie dla niego odpowiedniego miejsca w mieszkaniu

Szykując się na przyjazd niedawno narodzonego dziecka chcemy przygotować również kącik specjalnie dla niego. Zazwyczaj sugerujemy się jednak własnymi potrzebami i funkcjonalnością tego wnętrza. Skoro niemowlę pierwszy rok życia spędza głównie w domu to chcemy, aby niczego mu w nim nie zabrakło. Stąd też liczne przedmioty mogące pomóc w opiece nad nim. W tej sytuacji myślimy głównie o łóżeczku, przewijaku, wanience i innych akcesoriach.

W trakcie przygotowań warto jednak pamiętać także o tym, że dzieci bardzo szybko się rozwijają i potrzebują bodźców, dzięki którym łatwiej im będzie poznawać otaczający ich świat. Te bodźce mają im też ułatwić pracę nad swoimi zdolnościami. Warto też pomyśleć nie tylko swoich potrzebach i funkcjonalności pokoju, ale i o rozwoju niemowlaka. Mogą się przy tym przydać różne zabawki edukacyjne.

Początek życia dziecka wiąże się głównie z leżeniem. Z tej pozycji poznaje ono świat i stara się dostrzegać każdy nowy element. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, aby ten widok, który jest przed nim pokrywał się również z możliwościami oraz potrzebami. Warto zatem zwrócić uwagę na to, że dziecko do pierwszego miesiąca życia widzi jedynie to co jest maksymalnie w odległości 30 centymetrów. Dlatego też najlepiej kupić dla dziecka zabawki wiszące, a więc różnego rodzaju karuzele czy kolorowe i miękkie zwierzątka lub przytulanki. Warto wybrać takie kolory, które pozwolą kształtować w najmłodszych wzrok i koncentrację. Na początku najlepsza będzie biel i czerń, a więc barwy mające znaczenie dla najmłodszych.

Dzieci mają również zabawki, które uznają za swoje ulubione. Może to być wszystko, od maskotki przez kocyk aż po smoczek. Są one czasami dla nich o tyle istotne, że nie wyobrażają sobie bez nich spokojnego snu. Niezależnie od tego, jakiego rodzaju zabawki wybierzemy dla najmłodszych pamiętajmy, aby były one dostosowane do wieku i możliwości dziecka. Zabawki i gadżety dla najmłodszych domowników powinny być delikatne, kolorowe oraz bezpieczne. Rzeczy, wśród których rozwijają się maluchy, są całym ich światem, dlatego rodzice powinni zadbać o to, aby były idealne.

Źródło: GutPR

ikona1234ludzie_dziecko
ikona1234ludzie_dziecko

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 01/09/2019 19:12

    CytujSkomentuj

    Coś jeszcze pamiętam z dzieciństwa mojego synka i pamiętam, że jak był malutki to i kocyk był ten ukochany, mięciutki i przytulanek kilka było. Są gdzieś jeszcze te rzeczy i wspominam je z ogromnym sentymentem.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.