ikona1234dom_wnetrze3
Ela Makos
15/04/2016

Romantyczne akcenty na ścianach

Wnętrza naszych domów wyglądają znacznie lepiej gdy zdobią je zdjęcia, obrazy lub grafiki. Najlepiej gdyby były one w wersji wielkoformatowej. To, co będą one przedstawiały stanowi jednak kwestię bardzo indywidualną

Zacznijmy od obrazów, które drukuje się bardzo często ekologicznym atramentem na 100% bawełnianym płótnie. Wydruk zabezpieczany jest płynnym laminatem, który zapewnia dodatkową ochronę przed promieniami UV i wieloletnią żywotność wewnątrz pomieszczeń. Płótno naciągane jest na sosnowe blejtramy (krosna), do których montowane są zaczepy, dzięki czemu zakupiony obraz jest gotowy do zawieszenia na ścianę.

To jednak nie jedyna możliwość. Obraz może być także wydrukowany na folii polimerycznej, która jest precyzyjnie naklejona na sztywnym alupanelu Dibond. Dibond jest kompozytem dwóch płyt aluminiowych, które połączone są płytą PCV i stanowi najbardziej wytrzymałe podłoże do podklejeń fotografii. Taki obraz może być chroniony dzięki dodatkowym matowym lub połyskowym, laminatem rolowym. Popularne są także zdjęcia i grafiki, które zdobią ściany naszych domów. Chodzi tutaj zarówno o te, wydrukowane na papierze fotograficznym, jak i plakatowym.

Ciągle pozostaje jednak pytanie o to, co ma się znaleźć na obrazie. Dla jednych najbardziej odpowiedni będzie romantyczny widok, a więc zdjęcie pewnej pary, szkice twarzy czy pejzaże. W przypadku ściany, która pomalowana jest szarą farbą, zdjęcie to wtopi się w tło, natomiast szkic i grafika, będą stanowiły wyraźny akcent kolorystyczny. Wnętrze, w którym ściany będą miały delikatną barwę, ożywi również obraz w formie tryptyku, który przedstawia na przykład Most Brooklyński o zachodzie słońca.

Źródło: www.prasoweinfo.pl

ikona1234dom_wnetrze3
ikona1234dom_wnetrze3

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.