romantyczny pokój 1
magda
27/06/2018

Romantyczne wnętrze na co dzień

Która z pań nie marzyła jako dziecko albo nastolatka o własnym pokoju w romantycznym stylu? Takim stuprocentowo dziewczęcym, niczym z amerykańskich filmów – z różowymi ścianami, wielkim, białym łóżkiem, pościelą w różyczki…

Nic dziwnego. Styl romantyczny jest bardzo kobiecy, wzbudza pozytywne odczucia i jednocześnie daje wrażenie przytulności. Wprowadza nas w błogi nastrój i pozwala zwiększyć odczuwany komfort.

Jeśli marzy nam się aranżacja mieszkania w stylu romantycznym, warto po prostu skupić się na kilku sprawdzonych akcentach, które z powodzeniem można będzie w przyszłości wykorzystać jako elementy innego stylu. Wnętrze może więc być białe lub lekko przyprószone, z drewnianą podłogą.

Taka baza znacznie ułatwi nam zadanie, choć nie jest niezbędna, bo romantyczny styl tak naprawdę w dużej mierze zależy od umiejętnie dobranych dodatków. One są decydujące, a z kolei o ich doborze decyduje nasze własne poczucie tego, co romantyczne.

Jednym z nich mogą być białe, bardzo delikatne, a jednocześnie ukrywające nasze wnętrza przed spojrzeniami ciekawskich przechodniów czy sąsiadów zasłony z tiulu lub muślinu. Świetnie przepuszczają światło, a przy tym są zwiewne i miękkie – proste, a przy tym romantyczne same w sobie. A do tego niedrogie i nie trzeba koniecznie szyć ich na wymiar, bo to na tyle popularne rozwiązanie, że gotowe zasłony można kupić nawet w marketach budowlanych i wielu sklepach z wyposażeniem wnętrz.

Co jeszcze? Z pewnością kwiaty. Niekoniecznie żywe, bo i nie każda z nas ma do nich rękę. Ale kwiaty jako element tkanin sprawdzą się doskonale. W kuchni na bieżniku lub nadruku za szkłem wzdłuż blatu. W sypialni, rzecz jasna, na pościeli. Jeśli kwiat to zbyt mocny wzór, można wybrać dyskretniejsze i bardziej wyciszające groszki, paski czy inne subtelne desenie. A może biel przywodząca na myśl lekkość chmur? Wszystko zależy od Ciebie!

Mając taką romantyczną podstawę (pamiętamy, że w tym stylu łatwo o przesadę i „babciny” wygląd), pozostaje już właściwie tylko zadbać o drobiazgi. Wygodne poduszki do siedzenia zamiast kosztownej wymiany tapicerki na krzesłach, okrągła taca z drewna pomalowanego na biało – idealna do popołudniowego lenistwa z kawą lub herbatą i słodkościami, a do tego jeszcze trochę świec (w dowolnych kształtach, rozmiarach i zapachach), lampek lub lampionów.

Źródło: Newsrm.tv

romantyczny pokój 1
romantyczny pokój 1

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 27/06/2018 07:28

    CytujSkomentuj

    Ale cudne :) teraz już bym się na taki wystrój nie zdecydowała, bo w domu mam gromadę zwierzaków ale jakieś elementy bardzo chętnie. Bo tak to raczej wystroj sypialni mam dość neutralny. Ładna lampka, kolorowe zasłony i już jest fajny klimat :)

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.