ikona1234kobieta14
Ela Makos
17/05/2016

Salon na tarasie

Domy jednorodzinne stwarzają wiele możliwości do tego, aby wdrożyć zupełnie nowe rozwiązania architektoniczne. Jednym z nich jest przenikanie się naturalnego otoczenia domu z wnętrzem. Można to zrobić łącząc taras z salonem

Taras w domach jednorodzinnych posiada teraz zupełnie nowe funkcje. Coraz częściej stanowi on już salon, a więc jest przedłużeniem wnętrza. Salon umiejscowiony właśnie na tarasie ma być przestrzenią, w której się relaksujemy i czerpiemy świeże powietrze. To otwarcie się na ogród znajdujący się wokół domu jest też sposobem na zapewnienie sobie przestrzeni i możliwości nieustannego obcowania z naturą.

To przedłużenie salonu na ogród można uzyskać między innymi poprzez wstawienie wielkowymiarowych drzwi przesuwnych. Dzięki nim we wnętrzu znajdzie się maksimum światła. Co więcej, pozwolą nam one również uzyskać bardzo dobry widok z wnętrza salonu. Wrażenie niewidocznych granic zapewniają dodatkowo spójne kolorystycznie wykończenia podłóg i tarasów, które wyznaczają płynne przejście między salonem a tarasem.

Jak uzyskać jednak efekt spójnego przejścia z salonu na ogród? Wystarczy tylko zadbać o wykończenie tarasu deskami w kolorystyce podobnej do okładziny podłogowej tak, by sprawiały wrażenie jednolitej powierzchni. Kolor to nie wszystko. Trzeba zwrócić szczególną uwagę na jakość materiałów do wykończenia powierzchni salonu i tarasu. Dotyczy to zwłaszcza narażonych na działanie wilgoci i niskich temperatur okładzin stosowanych na zewnątrz. Cenne mogą się okazać również walory antypoślizgowe desek, które można uzyskać na przykład poprzez odpowiednie ryflowanie. Zyskują dzięki temu także większą odporność na wyginanie i odkształcanie spowodowane wilgocią.

Takie rozwiązanie pozwala nie tylko podążać za panującymi obecnie trendami, ale i zyskać piękną przestrzeń, która będzie dla nas idealnym miejscem do wypoczynku.

Źródło: www.prasoweinfo.pl

ikona1234kobieta14
ikona1234kobieta14

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.