czarodziejski-las-1
Kalina Samek
28/09/2017

Tapeta, która zaczaruje wnętrze

Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki (choć, bądźmy szczere, trzeba trochę więcej wysiłku) salon zamieni się w czarowną krainę. Tak działa inspirujący pomysł przeniesienia twórczości Franciszka Michałka na ściany domowego zacisza

Choć Łódź Design Festival dopiero przed nami (od 3 do 8 października), to już dziś znamy listę najciekawszych produktów. Na liście najlepszych przykładów wzornictwa z Polski i zagranicy jest linia tapet opartych o malarstwo znanego przedstawiciela abstrakcjonizmu lirycznego, Franciszka Michałka.

Kolekcja o wymownym tytule „Czarodziejski Las” opiera się na projektach i szkicach Michałka, które artysta tworzył w latach 60. i 70. ubiegłego stulecia z myślą o ścianach sanatoriów w Ciechocinku.

Dziś nie Ciechocinku, a w pomieszczeniach mieszkalnych każdego z nas może znaleźć się jedno z tych dzieł. Przeniesione na tapetę doskonale udekoruje dominującą lub silnie eksponowaną ścianę mieszkania. Dzięki oderwanemu od współczesnego designu charakteru staną się równie efektowną dekoracją niezależnie od wystroju mieszkania.

czarodziejski-las-1
czarodziejski-las-1

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.