Dekoria.pl_-_komplet_kuchenny_CANTINA_rose[1]
Kolor w łazience czy kuchni pełni ważną rolę / fot. materiały prasowe Decoria.pl
karolina
07/01/2011

Ważne, jak kolor we wnętrzu

Kwiaty w kuchni, czerwień w sypialni, a w łazience biel? Niekoniecznie. Już od pewnego czasu w kolorystyce i doborze mebli do poszczególnych wnętrz panuje duża dowolność!

Od kilku lat w designie łazienkowym na przykład, w dziedzinie kolorystki nie ma tematów tabu. Kolory do łazienki dobieramy oczywiście głównie ze względu na temperament domowników, ale warto wiedzieć, że każdy z kolorów ma wpływ na nasze zachowanie i samopoczucie.

Osoba lubiąca przestrzeń, zachłanna na życie, a jednocześnie nie lubiąca eksperymentować z barwami, wybierze do swojej łazienki biel, albo lekkie odcienie beżu, czy pomarańczy.

Ten drugi pozwoli na zwiększenie harmonii w codziennym życiu, uspokoi, odpręży podczas długiej wieczornej kąpieli.

Powiecie, że zbyt odważne i mocne kolory, jak czerwony i czarny nie mają w łazience bytu? Błąd! Coraz więcej osób sięga po te barwy.

Obecnie barwom w mieszkaniu można przypisać takie funkcje, jak: pomoc w orientacji i działanie porządkujące, ułatwienie prac domowych, oddziaływanie na psychikę oraz umożliwienie subiektywnego przeżywania barw oraz oczywiście znaczenie estetyczno-artystyczne.

Jeśli użyjemy w pomieszczeniu koloru czerwonego, powinniśmy wiedzieć, że wzmacnia on pewność siebie, likwiduje chandrę, wzmaga apetyt. Żółty wzmaga komunikatywność, skłania do pośpiechu i pochopnych decyzji, ale również leczy anemię. W zasadzie w dzisiejszych czasach do przyjęcia jest wszystko.

Dla przykładu – w ofercie włoskiej firmy Disegno Ceramica znajdziemy umywalki, np. z linii Splash i Ovo, które, według naszego życzenia mogą zmienić barwę z białej na zieloną, żółtą, czy pomarańczową. Brodzik może być w ciepłym kolorze czekoladowym. Włoski producent ma też coś dla wielbicieli czarnego szyku. Od ponad roku w ofercie można znaleźć umywalki, bidety i miski w tym kolorze. Jest też czarna szafka podumywalkowa, brodziki i wanny. Czarne meble znajdziemy też w holenderskiej firmie Tiger i włoskiej Guglielmi.

Meble łazienkowe z czerwonymi elementami można z kolei znaleźć przeglądając produkty marki Artvillan. Jedne są całe w wyzywającej czerwieni, inne białe, z małym elementem w przykuwającym wzrok kolorze.

Dekoria.pl_-_komplet_kuchenny_CANTINA_rose[1]
Dekoria.pl_-_komplet_kuchenny_CANTINA_rose[1]

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. mirabella1199 25/02/2011 11:04

    CytujSkomentuj

    Wiosna to doskonały moment, żeby zmienić wnętrze naszego domu, dodać mu świeżości. W tym sezonie króluje zieleń i Prowansja.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.