ikona1234pejzaz
Ela Makos
11/04/2016

Wiosenne orzeźwienie

Pozytywne bodźce napływają do nas z każdej ze stron. Czas napełnić nimi dom korzystając z wiosennych dodatków i wypełniając wnętrza soczystymi kolorami

Poczuć wiosnę można nie tylko na spacerze lub wtedy, gdy poranne promienie słońca zakradają się do naszej sypialni. Wiosnę można także wprowadzić do naszego domu siłą! Wystarczy do tego tylko kilka ciekawych pomysłów. Warto jednak pozbyć się zimowych szarości, czerni i brązów, a w ich miejsce wprowadzić radosne kolory. Można je zaadoptować nie tylko poprzez przemalowanie ścian, ale również dzięki nowym meblom czy akcesoriom dekoracyjnym.  Orzeźwiająca zieleń, intensywny róż i fiolet oraz odcienie żółtego wniosą do domu odrobinę ciepła i z pewnością poprawią humor domowników.

Intensywne kolory nie muszą pokryć całego naszego mieszkania. Wystarczy je zastosować na pojedynczych meblach albo tylko na wybranych ich elementach. Dlaczego nie postawić na przykład na soczysty fotel lub równie soczyste poduszki? Naszemu wnętrzu dobrze zrobi także zmiana koca czy narzuty. Warto je zachować jednak w tej samej tonacji. Pozornie niewiele znaczące elementy mogą jednak odmienić i, co ważne, odświeżyć całe nasze wnętrze. Te zmiany dotyczyć mogą również lamp czy pudełek na drobiazgi.

W wiosennym wnętrzu nie powinno zabraknąć wzorów nawiązujących do natury, zarówno pod względem koloru, jak i formy. Wskazane są tu wszelkiego typu motywy botaniczne i florystyczne. Kolorowe pościele ze wzorem kwiatów albo motyli sprawią, że sypialnia będzie przywodzić na myśl ciepłe wiosenne dni. Patery o kształcie liści oraz wazony i świeczniki zamknięte w organicznej formie to również dobry sposób, by nawiązać do przyrodniczych inspiracji.

Źródło: www.prasoweinfo.pl

ikona1234pejzaz
ikona1234pejzaz

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.