bezsenność1
fot. materiały prasowe
Ela Makos
04/03/2016

Wiosna w sypialni

Sezon wiosenny można rozpocząć zanim pojawi się naprawdę. Jak? Wprowadzając małe zmiany w sypialni

Wiosna kojarzy się między innymi z pięknymi, żywymi kolorami. Dlatego w jej przywoływaniu pomogą nam intensywne barwy. Sprawią, że wiosna rozbudzi nasze ciało i umysł. Czerwone, nieregularne mazy na ścianie pozytywnie wpłyną na energię śpiącego. Aby nadać pomieszczeniu charakteru warto wykorzystać modne w tym sezonie granatowe i pastelowo zielone barwy. Z powodzeniem zastąpią ascetyczne szarości, nadając sypialni wiosennej lekkości. To również idealna pora na ozdoby z drewna. Wystarczą kawałki drewnianych deseczek, które po pomalowaniu bejcą, zamienią się w oryginalną ozdobę ściany.

Materac – ważna rzecz

Ten czas to także dobry moment na wiosenne porządki. Warto wziąć pod uwagę wszystko co znajduje się w sypialni, nawet materac. Produkty piankowe odwracamy na drugą stronę, a jeżeli materac znajduje się w pokrowcu to ściągamy go i pierzemy. Podczas tych działań można także uznać, że używany dotychczas materac jest stary i zniszczony. Jeżeli ma 10 lat lub więcej na pewno warto pomyśleć o jego wymianie. W końcu w czasie przesilenia wiosennego dobry sen jest dla nas jeszcze ważniejszy niż zwykle.

Pozytywne drobiazgi

Całe wnętrze naszego domu to jednak nic, gdy nie mamy odpowiednio dobranych dodatków. W nadchodzącym czasie sypialnia powinna być przede wszystkim pełna kwiatów. Ich obecność znacznie wpływa na stan powietrza w pomieszczeniu. Istotne są także same walory estetyczne. Co jeszcze może się przydać? Z pewnością pledy i poduszki. Najlepiej gdyby były wielokolorowe. Nie da się oczywiście pominąć światła słonecznego, które odgrywa tu ogromną rolę.

Warto zamienić również ciężkie, zimowe zasłony i rolety na zwiewne tkaniny. Ta mała wymiana pozwoli promieniom słonecznym lepiej rozgościć się w domowym wnętrzu. Narzuty można w łatwy sposób wykonać samemu – jako kolorowy patchwork lub robiony na drutach pled. Każdorazowo zmiana poszewek na poduszki nie musi wiązać się z wielkimi wydatkami – zakup kolorowych materiałów nie nadwyręży portfela, a pozwoli w łatwy sposób udekorować sypialnie wedle uznania. To także dobry czas na zapachowe świece, które po gruntownym wietrzeniu mieszkania stworzą idealną atmosferę snu.

Z takim przygotowaniem wiosna może nadchodzić!

Źródło: Sfera Group

bezsenność1
bezsenność1

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.